1959
- I runda
KLASA A
(grupa Rzeszów-północ)
5
kwietnia 1959 (niedziela) 1600
Stal
II Stalowa Wola |
1-2 |
JKS
Jarosław |
|
(0-0)
|
|
Pozostałe
mecze:
5
kwietnia |
|
|
Orkan Nisko |
- Unia Sarzyna |
1-5 |
Polonia
II Przemyśl |
- Czuwaj II
Przemyśl |
2-0 |
Orzeł Przeworsk |
- Polna II
Przemyśl |
3-0 wo* |
Siarka Tarnobrzeg |
- Walter II
Rzeszów |
4-1 |
LZS Przedmieście
Doln. |
-
Włókniarz Rakszawa |
1-1 |
Stal Gorzyce |
- Czuwaj II
Łańcut |
6-0 |
* na boisku 3-2
12 kwietnia 1959 (niedziela) 1600
JKS
Jarosław |
11-0 |
Orkan
Nisko |
Drewnik
?, ?
Bester ?, ?
Chmielowicz ?, ?
Walkowicz ?, ?
Skrzypek ?, ?
nieznany
? (s) |
(3-0) |
|
W grupie północnej na
pierwsze miejsce wyszła drużyna JKS, która rozgromiła na
własnym boisku zespół Orkana z Niska. Jedenastka jarosławska
widać myśli bardzo poważnie o powrocie do ligi okręgowej, by udowodnić,
że tam słusznie należy się im miejsce. Będzie miała jednak niezwykle
groźnych konkurentów. (...)
Nowiny
Rzeszowskie (17.04.1959)
Pozostałe
mecze:
12
kwietnia |
|
|
Stal Gorzyce |
-
Włókniarz Rakszawa |
1-2 |
Walter
II Rzeszów |
- LZS
Przedmieście Doln. |
3-3 |
Polna II Przemyśl |
- Siarka
Tarnobrzeg |
0-4 |
Czuwaj II
Przemyśl |
- Orzeł Przeworsk |
1-4 |
Unia Sarzyna |
- Polonia II
Przemyśl |
1-0 |
San
Rozwadów |
- Stal II
Stalowa Wola |
3-1 |
19 kwietnia 1959 (niedziela)
1100
Polonia
II Przemyśl |
1-3 |
JKS
Jarosław |
|
(1-1)
|
|
Pozostałe
mecze:
19
kwietnia |
|
|
Orkan Nisko |
- San
Rozwadów |
5-2 |
Orzeł
Przeworsk |
- Unia Sarzyna |
1-3 |
Siarka Tarnobrzeg |
- Czuwaj II
Przemyśl |
5-0 |
LZS Przedmieście
Doln. |
- Polna II
Przemyśl |
3-1 |
Stal Gorzyce |
- Walter II
Rzeszów |
3-2 |
Czuwaj II Łańcut |
-
Włókniarz Rakszawa |
1-3 |
26 kwietnia 1959 (niedziela) 1615
JKS
Jarosław |
1-0 |
Orzeł
Przeworsk |
Chmielowicz
? |
(0-0)
|
|
Pozostałe
mecze:
26
kwietnia |
|
|
Walter II
Rzeszów |
- Czuwaj II
Łańcut |
8-0 |
Polna
II Przemyśl |
- Stal Gorzyce |
1-1 |
Czuwaj II
Przemyśl |
- LZS
Przedmieście
Doln. |
1-1 |
Unia Sarzyna |
- Siarka
Tarnobrzeg |
3-2 |
San
Rozwadów |
- Polonia II
Przemyśl |
0-0 |
Stal II Stalowa
Wola |
- Orkan Nisko |
3-0 wo* |
* na boisku 3-1
Siarka
Tarnobrzeg |
3-1 |
JKS
Jarosław |
Dzikowski
?
Wiącek ?
Michałuszko ? |
(0-1) |
Drewnik
? |
Pozostałe
mecze:
2-3
maja |
|
|
Polonia II
Przemyśl |
- Stal II
Stalowa Wola |
2-1 |
Orzeł
Przeworsk |
- San
Rozwadów |
0-1 |
LZS Przedmieście
Doln. |
- Unia Sarzyna |
1-3 |
Stal Gorzyce |
- Czuwaj II
Przemyśl |
13-1 |
Czuwaj II Łańcut |
- Polna II
Przemyśl |
5-0 |
Włókniarz
Rakszawa |
- Walter II
Rzeszów |
2-3 |
10 maja 1959 (niedziela) 1700
JKS
Jarosław |
9-1 |
LZS
Przedmieście D. |
Chmielowicz
?, ?, ?
Bester ?, ?
Plamitzer ?, ?
Skrzypek ?
Sura ? |
(3-1) |
Wąsacz
? |
Pozostałe
mecze:
9
maja |
|
|
Stal II Stalowa
Wola |
- Orzeł Przeworsk |
0-0 |
10 maja |
|
|
Polna II Przemyśl |
-
Włókniarz Rakszawa |
1-1 |
Czuwaj
II Przemyśl |
- Czuwaj II
Łańcut |
2-0 |
Unia Sarzyna |
- Stal Gorzyce |
4-0 |
San
Rozwadów |
- Siarka
Tarnobrzeg |
1-1 |
Orkan Nisko |
- Polonia II
Przemyśl |
3-2 |
17 maja 1959
(niedziela) 1600
Stal
Gorzyce |
3-3 |
JKS
Jarosław |
Foryszewski
?
Zieliński ?
Krowiak ? |
(1-2) |
nieznany ?
nieznany
?
nieznany
? |
Pozostałe
mecze:
17
maja |
|
|
Orzeł Przeworsk |
- Orkan Nisko |
7-1 |
Siarka
Tarnobrzeg |
- Stal II
Stalowa Wola |
2-0 |
LZS Przedmieście
Doln. |
- San
Rozwadów |
1-5 |
Czuwaj II Łańcut |
- Unia Sarzyna |
0-4 |
Włókniarz
Rakszawa |
- Czuwaj II
Przemyśl |
4-1 |
Walter II
Rzeszów |
- Polna II
Przemyśl |
2-0 |
JKS
Jarosław |
8-0 |
Czuwaj
II Łańcut |
|
(6-0)
|
|
Pozostałe
mecze:
24
maja |
|
|
Czuwaj
II Przemyśl |
- Walter II
Rzeszów |
0-5 |
Unia Sarzyna |
-
Włókniarz Rakszawa |
6-0 |
San
Rozwadów |
- Stal Gorzyce |
1-2 |
Stal II Stalowa
Wola |
- LZS
Przedmieście
Doln. |
2-1 |
Orkan Nisko |
- Siarka
Tarnobrzeg |
3-0 |
Polonia II
Przemyśl |
- Orzeł Przeworsk |
3-3 |
28 maja 1959 (czwartek) 1700
Włókniarz
Rakszawa |
3-6 |
JKS
Jarosław |
|
(1-3)
|
|
Pozostałe
mecze:
28
maja |
|
|
Czuwaj II Łańcut |
- San
Rozwadów |
0-2 |
Siarka
Tarnobrzeg |
- Polonia II
Przemyśl |
3-0 |
LZS Przedmieście
Doln. |
- Orkan Nisko |
4-2 |
Stal Gorzyce |
- Stal II
Stalowa Wola |
1-3 |
Polna II Przemyśl |
- Czuwaj II
Przemyśl |
0-2 |
Walter II
Rzeszów |
- Unia Sarzyna |
4-6 |
31 maja 1959 (niedziela) 1800
JKS
Jarosław |
4-0 |
Walter
II Rzeszów |
Bester
?, ?
Drewnik ?
Plamitzer ? |
(1-0) |
|
Pozostałe
mecze:
31
maja |
|
|
Unia Sarzyna |
- Polna II
Przemyśl |
5-0 |
San
Rozwadów |
-
Włókniarz Rakszawa |
4-3 |
Stal II Stalowa
Wola |
- Czuwaj II
Łańcut |
8-0 |
Orkan Nisko |
- Stal Gorzyce |
0-5 |
Polonia II
Przemyśl |
- LZS
Przedmieście
Doln. |
2-2 |
Orzeł Przeworsk |
- Siarka
Tarnobrzeg |
5-1 |
7 czerwca 1959 (niedziela) 1300
Polna
II Przemyśl |
2-10 |
JKS
Jarosław |
|
(1-4)
|
|
Pozostałe
mecze:
7
czerwca |
|
|
LZS Przedmieście
Doln. |
- Orzeł Przeworsk |
1-0 |
Stal
Gorzyce |
- Polonia II
Przemyśl |
5-0 |
Czuwaj
II Łańcut |
- Orkan Nisko |
0-5 |
Włókniarz
Rakszawa |
- Stal II
Stalowa Wola |
2-2 |
Walter
II Rzeszów |
- San
Rozwadów |
0-1 |
Czuwaj
II Przemyśl |
- Unia Sarzyna |
2-1 |
14 czerwca 1959 (niedziela) 1800
JKS
Jarosław |
4-0 |
Czuwaj
II Przemyśl |
|
(2-0)
|
|
W grupie północnej
jarosławski JKS wyszedł na pierwszą pozycję po zwycięstwie nad rezerwą
przemyskiego Czuwaju, przy równoczesnym pauzowaniu Unii
Sarzyna. W obecnej sytuacji JKS, mając o jedną grę więcej od Unii, ma
równocześnie jeden punkt przewagi. Tak więc w dalszym ciągu
oba zespoły rywalizują z sobą o prymat w tej grupie klasy A.
Jarosławianie pragną powrócić w szeregi
trzecioligowców, zaś piłkarze Unii postanowili
zrehabilitować się za zaprzepaszczenie ubiegłorocznej szansy awansu do
III ligi.
Nie wolno zapominać o dwóch następnych poważnych, mimo
wszystko, kandydatach do tytułu mistrzowskiego - o rozwadowskim Sanie,
znajdującym się na trzeciej pozycji i beniaminku klasy A Siarce z
Tarnobrzega. Wprawdzie rozwadowianie mają od czołowego duetu cztery
punkty mniej, a Siarka sześć, jednak przy piętnastu drużynach w tej
klasie różnica ta nie jest zbyt wielka i będzie jeszcze
wiele sposobności do jej zmniejszenia. Ten kwartet będzie w dalszym
ciągu rywalizował z sobą o awans do ligi okręgowej.
Nowiny
Rzeszowskie (17.06.1959)
Pozostałe
mecze:
13
czerwca |
|
|
Stal
II Stalowa Wola |
- Walter II
Rzeszów |
1-1 |
14 czerwca |
|
|
San
Rozwadów |
- Polna II
Przemyśl |
6-0 |
Orkan
Nisko |
-
Włókniarz Rakszawa |
1-2 |
Polonia
II Przemyśl |
- Czuwaj II
Łańcut |
6-0 |
Orzeł
Przeworsk |
- Stal Gorzyce |
5-1 |
Siarka
Tarnobrzeg |
- LZS
Przedmieście
Doln. |
4-0 |
21 czerwca 1959 (niedziela)
Unia
Sarzyna |
0-1 |
JKS
Jarosław |
|
(0-0)
|
|
Pozostałe
mecze:
21 czerwca |
|
|
Czuwaj II Łańcut |
- Orzeł Przeworsk |
2-4 |
Polna
II Przemyśl |
- Stal II
Stalowa Wola |
1-2 |
Czuwaj
II Przemyśl |
- San
Rozwadów |
2-4 |
Walter
II Rzeszów |
- Orkan Nisko |
3-0 |
Stal
Gorzyce |
- Siarka
Tarnobrzeg |
1-1 |
Włókniarz
Rakszawa |
- Polonia II
Przemyśl |
2-0 |
5 lipca 1959 (niedziela) 1800
JKS
Jarosław |
3-1 |
San
Rozwadów |
|
(0-0)
|
|
Pozostałe
mecze:
25 czerwca |
|
|
Orzeł
Przeworsk |
-
Włókniarz Rakszawa |
1-0 |
27 czerwca |
|
|
Stal II Stalowa Wola |
- Czuwaj II Przemyśl |
1-0 |
28 czerwca |
|
|
San
Rozwadów |
- Unia Sarzyna |
0-2 |
Orkan
Nisko |
- Polna II
Przemyśl |
4-2 |
Siarka
Tarnobrzeg |
- Czuwaj II
Łańcut |
4-0 |
LZS
Przedmieście
Doln. |
- Stal Gorzyce |
4-1 |
2 lipca |
|
|
Polonia
II Przemyśl |
- Walter II
Rzeszów |
2-4 |
4 lipca |
|
|
Walter II Rzeszów |
- Orzeł Przeworsk |
1-3 |
Polna II Przemyśl |
- Polonia II Przemyśl |
2-3 |
5 lipca |
|
|
Czuwaj
II Łańcut |
- LZS
Przedmieście
Doln. |
1-3 |
Włókniarz
Rakszawa |
- Siarka
Tarnobrzeg |
1-2 |
Czuwaj
II Przemyśl |
- Orkan Nisko |
6-1 |
Unia
Sarzyna |
- Stal II
Stalowa Wola |
3-1 |
|
|
m |
pkt |
bz:bs |
z-r-p |
1. |
JKS
Jarosław (s) |
14 |
25 |
66:15 |
12-1-1 |
2. |
Unia
Sarzyna |
14 |
24 |
46:13 |
12-0-2 |
3. |
Siarka
Tarnobrzeg (b) |
14 |
20 |
36:16 |
9-2-3 |
4. |
Orzeł
Przeworsk |
14 |
18 |
36:16 |
8-2-4 |
5. |
San
Rozwadów |
14 |
18 |
31:20 |
8-2-4 |
6. |
Stal
Gorzyce |
14 |
15 |
43:27 |
6-3-5 |
7. |
Stal
II Stalowa Wola |
14 |
15 |
26:18 |
6-3-5 |
8. |
Walter
II Rzeszów |
14 |
14 |
37:29 |
6-2-6 |
9. |
Przedmieście
Dolnoleżajskie (b) |
14 |
14 |
26:35 |
5-4-5 |
10. |
Włókniarz
Rakszawa |
14 |
13 |
26:30 |
5-3-6 |
11. |
Polonia
II Przemyśl |
14 |
11 |
23:29 |
4-3-7 |
12. |
Orkan
Nisko |
14 |
10 |
26:52 |
5-0-9 |
13. |
Czuwaj
II Przemyśl |
14 |
9 |
18:45 |
4-1-9 |
14. |
Polna
II Przemyśl |
14 |
2 |
10:51 |
0-2-12 |
15. |
Czuwaj
II Łańcut |
14 |
2 |
9:63 |
1-0-13 |
|