STRONA GŁÓWNA SEZONY « 1993/94 1995/96 »
POWRÓT

1994/95
WOJEWÓDZKI PUCHAR POLSKI

III RUNDA (1/8 FINAŁU)
26 października 1994 (środa)

Piast Tuczempy 0-2 JKS Jarosław
 
 
 
nieznany ?
nieznany ?

ĆWIERĆFINAŁ
12 marca 1995 (niedziela)

Pogoń Lubaczów 0-1 JKS Jarosław
 
 
 
Pietryna ?W ćwierćfinałowych meczach PP w okręgu przemyskim nie zanotowano żadnej niespodzianki. Do półfinałów, które rozegrane zostaną w kwietniu, awansowali faworyci. (...) Bardzo zacięty mecz odbył się w Lubaczowie, gdzie Pogoń - lider klasy okręgowej, przegrała 0-1 z JKS-em (IV liga). Gola zdobył Pietryna.
Tempo (13.03.1995)PÓŁFINAŁ
10 maja 1995 (środa)

JKS Jarosław 2-1 Kamax Kańczuga
Wyczawski ?
Orzechowski ?
(1-1)
 
 
Pinda ?Znani są już finaliści o piłkarski Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim w Przemyskim. 7 czerwca na stadionie Huraganu Gniewczyna k. Przeworska zmierzą się w walce o to trofeum "jedenastki" III-ligowej Polonii Przemyśl i występującego w klasie regionalnej Jarosławskiego Klubu Sportowego. (...) Dość niespodziewanie zakończył się drugi półfinałowy pojedynek w Jarosławiu, gdzie tamtejszy JKS wygrał z czołowym trzecioligowcem - Kamaxem Kańczuga 2-1 (1-1). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Wyczawski i Orzechowski, a dla pokonanych - Pinda.
Tempo (11.05.1995)FINAŁ
7 czerwca 1995 (środa) 1515 - Gniewczyna

Polonia Przemyśl 2-0 JKS Jarosław
Mazur ?
Paszek ?
(0-0)
Polonia:
Abram
Niemiec
Wajda
Madeja
Andruszewski
Kogut (46 Dąbek)
Załoga (46 Mazur)
Pankiewicz
Rop
Curzytek (75 Hajduk)
Paszek
JKS:
Kulpa
Kędzior
Strawa
Pruchnicki
Halbina (60 Mazur)
Baran (46 Siegel)
Kuta (74 Barnak)
Orzechowski
Żelazny
Pietryna
Kawecki
Sędziował:
Z. Ziober (Przemyśl)

W finałowym pojedynku o piłkarski Puchar Polski na szczeblu okręgowym, który rozegrano w Gniewczynie Trynieckiej k. Przeworska, III-ligowy zespół Polonii Przemyśl pokonał Jarosławski Klub Sportowy, występujący w czwartej lidze 2-0 (0-0). Bramki zdobyli: Mazur i Paszek.

W prowadzonym przez międzynarodowego sędziego Zygmunta Ziobera spotkaniu niemal przez cały czas dominowali III-ligowcy, którzy jednak dość długo nie mogli wykazać swojej wyższości w postaci strzelonych bramek. Trzymający się dość dzielnie JKS wyraźnie osłabł w drugiej połowie, efektem czego były dwa gole uzyskane przez polonistów. Zwycięski zespół otrzymał puchar, a JKS - statuetkę buta z piłką. Fundatorem nagród był przemyski oddział Pomorskiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego "Gryf".

Na boisku było dość spokojnie, czego niestety nie można powiedzieć o "fanach" obu zespołów. Na szczęście policja reagowała szybko i skutecznie, toteż nie doszło do większych incydentów. Rywalem Polonii w dalszych rozgrywkach o PP będzie zwycięzca spotkania Stal II Mielec - Kolbuszowianka. Mecz w Przemyślu odbędzie się 2 lipca.
Tempo (08.06.1995)

Sami główni autorzy finału - piłkarze JKS i Polonii - bez specjalnej emocji przygotowywali się do spotkania. Jedynie trochę nerwowości wprowadził sędzia główny Zygmunt Ziober, który z trudem przebił się swoim mercedesem pod klubową szatnię. Czas oczekiwania na sędziów umilała orkiestra dęta Zakładów Naprawy Taboru Kolejowego w Gniewczynie. Przed 15.15 wszyscy byli już gotowi do rozegrania meczu. Zygmunt Ziober w towarzystwie Wojciecha Kulaszki i Andrzeja Szpaka wyprowadzili drużyny na rozgrzaną słońcem płytę boiska.

W pierwszej połowie gra się nie kleiła, akcje obu zespołów były szarpane, ale walka na boisku była fair. W miarę upływu czasu przewaga Polonii była coraz bardziej widoczna, a efektem takiej gry były bramki zdobyte przez Mazura i Paszka. Polonia wygrała 2:0 i po raz pierwszy w swej historii "Barcelona" zdobyła prawo gry w Pucharze Polski na szczeblu centralnym.

Jeszcze tylko miła uroczystość wręczenia pucharu przez przedstawiciela sponsora finału - Pomorskiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego Gryf, gratulacje od Okręgowego Związku Piłki Nożnej, przeciwników, wspólna radość z kibicami. Szkoda tylko, że w tym finale finału nie było uścisku dłoni prezesa MKS Polonia.

2 lipca pierwszy mecz - przeciwnikiem Polonii w Przemyślu będzie Stal II Mielec lub Kolbuszowianka.
Życie Podkarpackie (14.06.1995)


© czarno-niebiescy.pl