III LIGA (grupa VII: lubelsko-rzeszowska)

Stal Stalowa Wola 2-0 JKS Jarosław
Chmielecki 51
Gajewski 52
(0-0)

JKS wystąpił bez Cząstki, a Stal bez Patkoli, Nowaka I i Szklenera. Przez całe 90 minut gospodarze mają zdecydowaną przewagę, lecz atak zestawiony z młodych zawodników nie może trafić z idealnych wprost pozycji do bramki JKS. Goście od początkowego gwizdka sędziego do końca spotkania nastawieni byli na grę defensywną i atakowali tylko wypadami. Natomiast defensorzy JKS "murowali" swoją bramkę nie przebierając w środkach.

W 29. minucie Bieniarz jest na przedpolu bramkowym JKS, lecz Poczekajło łapie go za rękę i nie dopuszcza do piłki. Zarządzony rzut karny marnuje Gajewski, trafiając w słupek. Po przerwie w dalszym ciągu trwa napór Stali, czego owocem są dwie bramki zdobyte w 51. minucie przez Chmieleckiego i w 52. minucie przez Gajewskiego.

Krajewski 9, 55

Spotkanie stało na słabym poziomie, przy czym obie drużyny zagrały bardzo słabo. Pierwsza bramka pada już w 9. minucie, kiedy to Krajewski wykorzystuje kiks stopera JKS i zdobywa prowadzenie. Po zmianie stron JKS uzyskuje lekką przewagę, lecz poza trzema kornerami, które egzekwuje, na nic więcej go nie stać. W 55. minucie Krajewski zdobywa drugą bramkę dla swych barw. Gra się zaostrza, przy czym Polonia do końca gra na utrzymanie wyniku.

Wizerkaniuk ?

W rewanżowym spotkaniu rzeszowska Stal zdecydowanie zwyciężyła JKS na jego własnym boisku. Do przerwy gra była wyrównana. Już w 2. minucie po kiksie Streita, Anioła zdobywa prowadzenie.

Tuż po zmianie stron Stal rusza do ataku. Kura podwyższa na 2:0. Od tego momentu JKS rusza do desperackich ataków, jednak Skiba jest na stanowisku. W miarę upływu czasu JKS opada coraz bardziej z sił i z kolei Stal przechodzi do ataku, strzelając dalsze dwie bramki. Sędziował Jaciow z Przemyśla zbyt tolerancyjnie.

Streit ?

Rewanżowe spotkanie między Resovią a JKS zakończyło się podobnie jak i poprzednie zwycięstwem Resovii różnicą dwóch bramek. Z tym tylko, że we wczorajszym meczu padło ich o wiele więcej. Wydawać by się mogło, że historia dziesięciu bramek to przede wszystkim zwyżkująca forma napastników obu drużyn, a szczególnie Resovii.

Niestety, ten sąd będzie bliższy prawdy jeśli się zważy, że obie formacje defensywne zagrały bardzo słabo. Obrona Resovii gubiła się w sytuacjach podbramkowych, nie umiała znaleźć sposobu, aby oddalić niebezpieczeństwo od własnej bramki. W tych poczynaniach brała też udział pomoc. Hołoń i Szalacha prawie przez cały czas niecelnymi podaniami psuli większość piłek. Najkorzystniej wypadł jednak kwintet ofensywny Resovii, któremu prawdę mówiąc obrona JKS przez niedokładne krycie ułatwiła zadanie. W sumie mecz stał pod znakiem słabego poziomu zagrań tyłów obu drużyn.

(2-0)

JKS odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo, mając przez całe 90 minut przewagę. Drużyna Stali jedynie przez 10 minut drugiej połowy meczu nawiązała równorzędną walkę, a to w tym okresie, kiedy JKS zwolnił tempo. Serię bramek rozpoczął Bester, zdobywając prowadzenie już w 2. minucie. Wynik do przerwy ustalił w 38. minucie Siedlarz. Po zmianie stron już w 52. minucie Streit podwyższa na 3:0, strzelając bramkę z rzutu wolnego. W 3 minuty później Siedlarz zdobywa czwarty punkt. Na minutę przed zakończeniem meczu Kołodziej ustala wynik spotkania. Po meczu zawodnicy Stali zachowali się niesportowo.

(1-0)

Mecz Włókniarz Krosno - JKS rozegrany został w Jaśle, gdyż, jak już podawaliśmy, komisja III ligi zamknęła boisko Włókniarza na dwa mecze, w których drużyna krośnieńska jest gospodarzem. Zespół Włókniarza odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo, które mogło być wyższe, gdyby napastnicy Włókniarza wykorzystali liczne sytuacje podbramkowe. Pierwsza bramka padła w 5. minucie. Piłka strzelona przez Adamskiego odbiła się od nóg obrońcy JKS i wpadła do siatki. Strzelcem drugiej bramki był w 69. minucie Doreń.

(2-0)

Jarosławski JKS odniósł cenne zwycięstwo nad Górnikiem z Gorlic. Mecz był bardzo nerwowy, a w drugiej połowie sędzia Sikora niepotrzebnie dopuścił do zbyt ostrej gry. W drużynie jarosławskiej na szczególne wyróżnienie zasługuje Słobodzian w obronie. Gnes natomiast pieczołowicie pilnował Kumorkiewicza, przez co atak gości został osłabiony. W sumie JKS odniósł zasłużone zwycięstwo.

(1-0)

Pierwsza połowa spotkania nie wskazywała na to, by JKS przegrał aż 4:0. W tej fazie spotkania napastnicy JKS zmarnowali kilka idealnych pozycji. Taką sytuację stracił Kołodziej w 18. minucie, będąc sam na sam z bramkarzem. Pierwsza bramka dla Kolejarza padła w 22. minucie, a strzelcem jej był Kawiak.

Po zmianie stron do głosu doszli Kolejarze, spychając drużynę jarosławską do defensywy. Kolejne bramki zdobyli w 50. i 55. minucie Kawiak, a wynik dnia ustalił Lewandowski w 63. minucie. Zwycięstwo Kolejarza w pełni zasłużone.

(1-1) Jeżowit 9

Na początku Gwardia uzyskała przewagę i już w 9. minucie Jeżowit zdobywa prowadzenie dla drużyny rzeszowskiej. Dalsze minuty meczu upływają pod znakiem składnych akcji gwardzistów, ale nie zdobyli oni więcej już bramek. Po półgodzinie do głosu dochodzą piłkarze JKS, a w 33. minucie Kołodziej zdobywa wyrównującą bramkę.

Po przerwie JKS rusza z miejsca do ataku i już w 2. minucie Streit podwyższa na 2:1. JKS nadal przeważa, czego rezultatem jest trzecia bramka, zdobyta w 65. minucie przez Siedlarza. Dwie dalsze bramki dla JKS zdobył Kołodziej w 73. minucie, a wynik spotkania ustalił Mielnicki w 85. minucie.

(2-0)

Bramki dla zwycięzców zdobyli Wójcicki i Żołnierowicz. Przez cały czas spotkania wyraźną przewagę miała Lublinianka, która była drużyną lepiej wyszkoloną technicznie i znacznie szybszą w przeprowadzanych akcjach ofensywnych.

Nowak 50

Rozegrane wczoraj w Jarosławiu spotkanie o mistrzostwo III ligi zakończyło się zasłużonym zwycięstwem JKS. Do przerwy więcej z gry mieli jarosławianie, toteż zdobyli oni prowadzenie. Po zmianie stron przez pierwsze 20 minut przeważali goście, którzy uzyskali w tym czasie wyrównującą bramkę. JKS z kolei obejmuje przewagę i w 80. minucie Słobodzian uzyskuje zwycięską bramkę.