STRONA GŁÓWNA

7 czerwca 2024

Zapowiedź: Błękitni - JKS


fot. Dominik Budzowski

Przed jarosławskimi piłkarzami przedostatni mecz sezonu 2023-24. Rywalem czarno-niebieskich będą Błękitni Ropczyce.

JKS może w sobotnie popołudnie postawić decydujący krok i zapewnić sobie utrzymanie w IV lidze na kolejny sezon. Wystarczy, że ze stadionu w Ropczycach wywiezie przynajmniej punkt. Biorąc pod uwagę dyspozycję jarosławian w ostatnich tygodniach oraz bardzo dobry bilans z ropczycką jedenastką w poprzednich latach, jest to zadanie jak najbardziej wykonalne.

Błękitni od kilku sezonów balansują między IV ligą a klasą okręgową. Aktualnie stracili już szansę na utrzymanie w gronie czwartoligowców. W tabeli zajmują czternaste miejsce, a na swoim koncie mają 35 punktów. Bilans ropczyckiego zespołu to dziesięć zwycięstw, pięć remisów oraz aż siedemnaście porażek.

Spadek Błękitnych oznacza, że drużynie nie uda się w tym roku nawiązać do dobrego okresu z lat 2015-2022, kiedy to przez siedem sezonów z rzędu występowała ona na poziomie IV ligi. Od tamtej pory ropczyczanie albo spadają do "okręgówki", albo awansują z niej do IV ligi.

Spadku pragnie w tym roku uniknąć JKS. Do realizacji tego celu jarosławianie potrzebują jeszcze albo punktu, albo potknięcia plasującej się za ich plecami Stali II Rzeszów. Nie czekając na rezultat niedzielnego meczu rzeszowian, podopieczni Tomasza Przewoźnika i Szymona Szydełki sami wezmą sprawy w swoje ręce. W ostatnich trzech meczach mogą pochwalić się dorobkiem dziewięciu zdobytych punktów oraz bilansem bramkowym 6-0. W Ropczycach także będą faworytem, a bilans z ostatnich spotkań będą z pewnością chcieli poprawić.

Zmartwieniem trenerskiego duetu czarno-niebieskich może być brak dwóch czołowych zawodników środka pola: Sebastiana Sobolewskiego, który będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek, oraz Jewhenija Nemtinowa, leczącego uraz żeber. Obaj z pewnością wnieśliby do gry zespołu sporo doświadczenia, lecz w tym niezwykle ważnym pojedynku drużyna będzie musiała poradzić sobie bez nich.

Początek mecz w Ropczycach w sobotę o godzinie 17.00. Kibiców, którzy nie będą mieli możliwości oglądać spotkania na żywo z trybun, zapraszamy tradycyjnie do śledzenia relacji na facebooku.Bilans ligowych spotkań z Błękitnymi:
ogółem:
27 meczów - 14 zwycięstw, 6 remisów, 7 porażek; bramki 48-31
w Ropczycach:
14 meczów - 5 zwycięstw, 3 remisy, 6 porażkek; bramki 22-19 

 


© czarno-niebiescy.pl