STRONA GŁÓWNA

3 czerwca 2024

Zapowiedź: Sokół - JKS


fot. Dominik Budzowski

Po ostatnim w tym sezonie meczu przy ulicy Bandurskiego jarosławscy piłkarze szykują się do trzech wyjazdów. Pierwszy już we wtorek. W Kolbuszowej Dolnej JKS zmierzy się z miejscowym Sokołem.

Po dwóch domowych zwycięstwach nad Koroną Rzeszów oraz Resovią II jarosławianie plasują się na dwunastej pozycji w tabeli. Od soboty, kiedy to utrzymanie w III lidze definitywnie zapewnił sobie KS Wiązownica, jest już pewne, że pozycja ta zagwarantuje pozostanie w IV lidze na kolejny sezon. By zachować ligowy byt, wystarczy więc po prostu tę lokatę utrzymać.

Zajmującą trzynaste miejsce Stal II Rzeszów jarosławianie wyprzedzają aktualnie o trzy punkty, ale mają ten luksus, że pozostał im do rozegrania jeden mecz więcej. Ten pojedynek - zaległy z 31. kolejki - stoczą już jutro.

Kolbuszowski Sokół będzie zdecydowanie trudniejszym przeciwnikiem od dwóch poprzednich. Naprzeciw siebie JKS miał wówczas zespoły bazujące na juniorach. Kolbuszowianie to już kompletnie inna półka. Za sobą mają bardzo udaną rundę, w której punktują gorzej jedynie od lidera - Pogoni-Sokoła Lubaczów. W czternastu wiosennych spotkaniach ponieśli tylko jedną porażkę, a na własnym stadionie nie przegrali od listopada.

Do meczu z tak wymagającym rywalem czarno-niebiescy przystąpią bez Jewhenija Nemtinowa, który podczas spotkania z Resovią doznał kontuzji żeber, oraz pauzującego za żółte kartki Pawła Bartnika. Do gry być może wróci natomiast Sebastian Sobolewski.

Początek meczu w Kolbuszowej Dolnej we wtorek o godzinie 18.00. Wszystkich kibiców jak zawsze zapraszamy do śledzenia relacji z tego pojedynku na klubowym facebooku.Bilans ligowych spotkań z Sokołem:
ogółem:
9 meczów - 4 zwycięstwa, 1 remis, 4 porażki; bramki 12-10
w Kolbuszowej Dolnej:
3 mecze - 0 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki; bramki 3-6 

 


© czarno-niebiescy.pl