STRONA GŁÓWNA

31 maja 2024

Zapowiedź: JKS - Resovia II


fot. Michał Łabuś

W sobotnie popołudnie JKS po raz ostatni w tym sezonie rozegra mecz na własnym stadionie. O ligowe punkty czarno-niebiescy powalczą z drugą drużyną rzeszowskiej Resovii.

Od ostatniego ligowego występu jarosławscy piłkarze mieli równy tydzień na przygotowania do kolejnego spotkania. Wszystko dlatego, że ich środowy pojedynek z Sokołem Kolbuszowa Dolna został przełożony na następny wtorek (4 czerwca). Takiego komfortu nie mieli pozostali czwartoligowcy, w tym goszcząca w sobotę na stadionie przy ulicy Bandurskiego Resovia II. Rywala w środowe popołudnie miała bardzo wymagającego, bowiem tego dnia wystąpiła w Lubaczowie. W konfrontacji z liderem rozgrywek poległa 1-3, strzelając honorowego gola w końcówce meczu.

W ligowej tabeli młodzi rzeszowianie plasują się dopiero na piętnastej pozycji i aby zachować matematyczne szanse na uniknięcie spadku, muszą w sobotę wygrać. W komplet punktów celuje także JKS, który po ostatniej wygranej nad Koroną Rzeszów (2-0) zajmuje miejsce dwunaste - ostatnie dające na tę chwilę pozostanie w lidze. Na tę chwilę, gdyż w przypadku niepowodzenia Wiązownicy w III lidze, jarosławianie będą musieli swoją lokatę poprawić.

Do zajmującego jedenaste miejsce Wisłoka Wiśniowa JKS traci aktualnie sześć punktów. Jest to strata dość pokaźna, lecz biorąc pod uwagę, że czarno-niebiescy mają do rozegrania jeden mecz więcej, możliwa do odrobienia. Pierwszym warunkiem jest jednak wygrana w sobotę nad zespołem Resovii.

Początek tego pojedynku punktualnie o godzinie 16.00. Jako że będzie to ostatni ligowy mecz na jarosławskim stadionie w obecnym sezonie, gorąco zachęcamy kibiców do wspierania naszych piłkarzy z trybun. Tych, którzy tego dnia nie będą mogli zjawić się na obiekcie, zapraszamy do śledzenia relacji na facebooku.Bilans ligowych spotkań z Resovią II:
ogółem:
20 meczów - 9 zwycięstw, 2 remisy, 9 porażek; bramki 28-23
w Jarosławiu:
10 meczów - 7 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki; bramki 16-4 

 


© czarno-niebiescy.pl