STRONA GŁÓWNA

9 maja 2024

Zapowiedź: JKS - Stal Sanok


fot. Tomasz Sowa (nowiny24.pl)

Po dwóch wyjazdach - do Przemyśla i Łańcuta - JKS wraca na własny stadion. W sobotnie popołudnie w meczu przyjaźni jarosławianie zmierzą się ze Stalą Sanok.

Czarno-niebiescy mogą poprzedni tydzień uznać za udany. W pojedynkach z broniącą się przed spadkiem Polonią oraz walczącą o awans do III ligi Stalą Łańcut zdobyli cztery punkty, a mogli - przy nieco lepszej skuteczności i dozie szczęścia - nawet sześć. Obecnie mają na swoim koncie 37 "oczek" i choć wciąż nie mogą czuć się pewni utrzymania, to przynajmniej mają bezpośredni kontakt z konkurencją.

W nadchodzącą sobotę będą chcieli powalczyć o kolejną zdobycz, jednak łatwo o nią z pewnością nie będzie. Goszcząca tego dnia w Jarosławiu Stal Sanok jest w obecnej rundzie w znakomitej dyspozycji. Aktualnie notuje serię dziewięciu ligowych meczów bez porażki (osiem zwycięstw oraz jeden remis) i zajmuje czwartą pozycję w tabeli. Strata sanoczan do liderów - Cosmosu Nowotaniec i Pogoni-Sokoła Lubaczów, wynosi zaledwie siedem punktów. Mogła być nawet mniejsza, gdyby Stal pokonała w ubiegłym tygodniu drużynę z Lubaczowa, z którą ostatecznie zremisowała 0-0.

Do najbliższego spotkania w Jarosławiu "stalowcy" przystąpią nie tylko po trudnym starciu z Pogonią-Sokołem, ale także po środowym pojedynku Pucharu Polski z III-ligowymi Karpatami Krosno. Okręgowy finał zakończył się dla naszego najbliższego oponenta minimalną porażką 2-3, choć po pierwszych minutach, w których krośnianie szybko uzyskali dwubramkowe prowadzenie, wydawało się, że sanoczanom trudno będzie podjąć rękawicę. Stal pokazała jednak charakter i choć ostatecznie uległa swojemu odwiecznemu rywalowi, udowodniła, że wiosną jest groźna dla każdego.

Trudno wyrokować, kto - JKS czy Stal - będzie miał po końcowym gwizdku więcej powodów do zadowolenia. Jednego natomiast można być pewnym. A mianowicie tego, że na trybunach stadionu przy ulicy Bandurskiego panować będzie przyjacielska atmosfera. Kibice z obu miast od wielu lat żyją w dobrych relacjach i wspólnie będą dopingować oba zespoły.

Początek meczu ze Stalą Sanok w sobotę o godzinie 16.00. Spotkanie poprowadzi pan Maksymilian Ciak ze Stalowej Woli. Wszystkich kibiców zapraszamy do licznego odwiedzenia jarosławskiego stadionu, a także do śledzenia relacji na facebooku.Bilans ligowych spotkań ze Stalą:
ogółem:
45 meczów - 10 zwycięstw, 12 remisów, 23 porażki; bramki 34-72
w Jarosławiu:
21 meczów - 6 zwycięstw, 6 remisów, 9 porażek; bramki 16-25 

 


© czarno-niebiescy.pl