STRONA GŁÓWNA

3 maja 2024

Zapowiedź: Stal Łańcut - JKS


fot. Dominik Budzowski

Zaledwie trzy dni po derbowym pojedynku z Polonią Przemyśl JKS czeka kolejny trudny sprawdzian. W sobotnie popołudnie na stadionie w Łańcucie jarosławianie zmierzą się z aspirującą do gry w III lidze Stalą.

Środowa wygrana w Przemyślu pozwoliła czarno-niebieskim przeskoczyć w ligowej tabeli Stal II Rzeszów i awansować na dwunastą pozycję. Nie znaczy to jednak, że zespół może już czuć się bezpieczny. Drużynie wciąż potrzebne są punkty, o które w sobotę będzie z pewnością niezwykle ciężko.

Stal Łańcut od początku sezonu znajdowała się w gronie faworytów tegorocznych rozgrywek i z tej roli wywiązuje się bardzo dobrze. Aktualnie łańcucianie plasują się wprawdzie na trzeciej pozycji, ale do lidera tracą zaledwie trzy punkty. To właśnie z liderującą Pogonią-Sokołem Lubaczów ekipa ze stadionu przy ulicy Traugutta mierzyła się w poprzedniej kolejce, przegrywając to starcie 1-4. Rywalizacja czołowych drużyn jest jednak na tyle wyrównana, że Stal wciąż ma prawo liczyć na potknięcia konkurentów.

Jarosławianie będą chcieli popsuć plany gospodarzy, którzy z pewnością liczą na kolejne zwycięstwo. Do tej pory przed własną publicznością Stal spisuje się rewelacyjnie. W dwunastu domowych spotkaniach zanotowała aż dziesięć zwycięstw, a jedyne punkty zgubiła w pojedynkach z Pogonią-Sokołem Lubaczów (0-0) i Legionem Pilzno (1-2).

JKS faworytem tego meczu nie będzie, ale nie oznacza to, że nie podejmie rękawicy. W obecnym sezonie naszej drużynie nie udało się wprawdzie wygrać z żadnym rywalem z pierwszej piątki ligowej klasyfikacji, ale większość tych spotkań była bardzo wyrównana. Na walkę o każdą piłkę z pewnością liczą kibice, którzy zapewne pojawią się w Łańcucie, by wspierać swoich ulubieńców.

Początek meczu w Łańcucie w sobotę o godzinie 17.00. Wszystkich kibiców tradycyjnie zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania na klubowym facebooku. Sędzią głównym tego pojedynku będzie pan Jakub Kozner z Krosna.Bilans ligowych spotkań ze Stalą:
ogółem:
29 meczów - 14 zwycięstw, 8 remisów, 7 porażek; bramki 53-29
w Łańcucie:
14 meczów - 5 zwycięstw, 4 remisy, 5 porażek; bramki 13-18 

 


© czarno-niebiescy.pl