STRONA GŁÓWNA

24 kwietnia 2024

Planowa wygrana w Sędziszowie

JKS nie miał większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad Lechią Sędziszów Małopolski. Jarosławianie wygrali 3-0, a do siatki rywali trafili: Jakub Chrupcała, Jewhenij Nemtinow oraz Krzysztof Pietluch. Dla tego ostatniego była to debiutancka bramka w barwach naszego klubu.

W sporcie oczywiście niczego nie można być pewnym. Każdego przeciwnika należy szanować, a do każdego pojedynku podchodzić z pełną koncentracją. Myśląc jednak o utrzymaniu w IV lidze, JKS mecz z jednym z outsiderów rozgrywek, który wiosną nie dopisał do swojego dorobku jeszcze ani jednego punktu, musiał wygrać i swój plan zrealizował w stu procentach.

Spotkanie mogło jednak rozpocząć się po myśli sędziszowian, którzy już w 8. minucie stanęli przed szansą otwarcia wyniku z rzutu karnego. Artem Płoszczynskij sfaulował szarżującego Oskara Ćwiczaka i arbiter wskazał na jedenasty metr. Strzał Kamila Słomy obronił jednak Maksym Guridow, dla którego była to już piąta wyłapana "jedenastka" w tym sezonie.

Jarosławianie wkrótce przejęli inicjatywę i zamknęli rywali na ich połowie. Bramkarza Lechii - zaledwie 18-letniego Antoniego Czapkę - przetestował Krzysztof Pietluch, a w 32. minucie, po "klepce" z tymże Pietluchem, mógł go pokonać Oliwier Pilch. Lobując wychodzącego z bramki golkipera, uderzył jednak niecelnie.

Nie minęło kilkadziesiąt sekund, a jarosławianie wreszcie wyszli na prowadzenie. Zapewnił je precyzyjnym strzałem zza pola karnego Jakub Chrupcała. Przyjezdni poszli za ciosem i kilka minut później podwyższyli rezultat. Miękkie dośrodkowanie Piotra Pindaka wykorzystał Krzysztof Pietluch, który strzałem głową zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach jarosławskiego klubu.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, z większym animuszem rozpoczęli sędziszowianie, dając w ten sposób sygnał, że nie wyszli z szatni jedynie po to, by czekać na końcowy gwizdek. Po rzucie rożnym Kamila Słomy, z woleja strzelał Jakub Lesiński, ale na drodze piłki stanął Artem Płoszczynskij, wybijając ją sprzed linii bramkowej.

Goście szybko jednak opanowali sytuację i choć nie podkręcali zbytnio tempa, często - głównie za sprawą Jewhenija Nemtinowa - gościli w polu karnym rywali. To właśnie ukraiński pomocnik ustalił wynik tego spotkania w 63. minucie. Po otrzymaniu podania z głębi pola, minął w pełnym biegu Przemysława Kanacha i stanął oko w oko z bramkarzem Lechii. Wprawdzie jego pierwszy strzał wylądował na słupku, ale były piłkarz rezerw kijowskiego Dynama zdążył z dobitką, która znalazła już drogę do bramki.

Podopieczni trenera Grzegorza Barana odnieśli dopiero drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej. Sam opiekun czarno-niebieskich tym razem poprowadził zespół jedynie z ławki, dając szansę gry innym. Mecz ten nie był porywającym widowiskiem, ale nie o fajerwerki tutaj chodziło. Zwłaszcza że JKS ma w najbliższym czasie bardzo napięty kalendarz. Już w sobotę zagra na własnym stadionie z Głogovią, zaś w kolejnym tygodniu czekają go trudne wyjazdy do Przemyśla (1 maja) i Łańcuta (4 maja).