STRONA GŁÓWNA

21 kwietnia 2024

IV liga - 24. kolejka

W 24. kolejce IV ligi rozegrano tylko osiem spotkań. Derbowy pojedynek Polonii Przemyśl z JKS-em Jarosław został przełożony. Najważniejszym wydarzeniem był natomiast mecz na szczycie pomiędzy Cosmosem Nowotaniec i Stal Łańcut.

Jak przystało na spotkanie lidera z wiceliderem, emocji nie brakowało, a wydarzenia zmieniały się jak w kalejdoskopie. W pierwszej połowie dwukrotnie prowadzenie obejmowali gospodarze po dwóch trafieniach Dżaby Phchakadze. Na początku drugiej odsłony to Stal w krótkim odstępie czasu najpierw odrobiła straty, a potem po raz pierwszy była "na plusie". Ostatecznie skończyło się remisem 3-3 i podziałem punktów.

Do dwójki liderów doszusowała Pogoń-Sokół Lubaczów, która bez większych problemów, ale też bez fajerwerków, pokonała pogodzoną już chyba ze spadkiem Lechię Sędziszów Małopolski. Losy tego meczu roztrzygnęły już w pierwszej połowie dwie bramki Grzegorza Gawle.

Wciąż od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy Sokół Kolbuszowa Dolna. Tym razem podopieczni trenera Marcina Wołowca wygrali ze Stalą II Rzeszów (2-1), a wszystkie gole padły w tym spotkaniu z rzutów karnych. Była to siódma z rzędu ligowa wygrana kolbuszowian, a warto dodać, że w tym czasie zanotowali oni także dwa triumfy w Pucharze Polski, docierając już do okręgowego finału.

Ostatniego słowa w walce o utrzymanie nie powiedzieli jeszcze Błękitni Ropczyce. W spotkaniu z gatunku tych "za sześć punktów" pokonali Resovię II aż 4-1, a bohaterem ropczyckiej jedenastki okazał się Hubert Siepierski, który trzykrotnie trafił do siatki z jedenastu metrów.