STRONA GŁÓWNA

14 kwietnia 2024

IV liga - 23. kolejka

W podkarpackiej grupie IV ligi rozegrano 23. kolejkę spotkań. Niespodziewaną porażkę poniósł lider tabeli, dzięki czemu w czołówce znów zrobił się ścisk.

Prowadzący w rozgrywkach Cosmos Nowotaniec przegrał 0-1 z Głogovią Głogów Małopolski. Nieobliczalny zespół z Głogowa, który początek rundy wiosennej miał zdecydowanie poniżej oczekiwań, triumfował po trafieniu z rzutu wolnego Arkadiusza Staszczaka.

Z potknięcia Cosmosu cieszą się główni konkurenci w walce o awans, którzy w ostatnich tygodniach stracili bezpośredni kontakt z liderem. Stal Łańcut nie dała żadnych szans Izolatorowi Boguchwała, wbijając mu trzy gole już w pierwszej połowie. Z kolei Pogoń-Sokół Lubaczów wygrała po ciężkim boju w Jarosławiu, gdzie pokonała JKS po dwóch golach w końcówce.

W dole tabeli doszło do bezpośredniego pojedynku dwóch zespołów rozpaczliwie walczących o utrzymanie - Resovii II i Polonii Przemyśl. Na pięć minut przed końcem spotkania prowadzenie po golu samobójczym objęli rzeszowianie, ale w doliczonym czasie gry "Barcelonka" uratowała remis z rzutu karnego.

Trening strzelecki w meczu z zamykającą ligową stawkę Koroną Rzeszów urządziła sobie Stal II Rzeszów. Rezerwa pierwszoligowca pokonała outsidera aż 6-0. Zespół z Załęża przekroczył w ten sposób liczbę stu straconych bramek...