STRONA GŁÓWNA

12 kwietnia 2024

Zapowiedź: JKS - Pogoń-Sokół Lubaczów


fot. Dominik Budzowski

Sobotnie popołudnie przyniesie naszym piłkarzom trudny ligowy sprawdzian. Na stadionie przy ulicy Bandurskiego JKS zmierzy się z Pogonią-Sokołem Lubaczów.

Naprzeciw siebie staną dwa zespoły mające w obecnym sezonie zupełnie różne cele. JKS, który na wiosnę odniósł tylko jedno zwycięstwo, poniósł zaś trzy porażki, plasuje się dopiero na dwunastym miejscu w tabeli i musi nerwowo oglądać się za plecy, by nie znaleźć się w strefie spadkowej. Z kolei beniaminek z Lubaczowa, który do IV ligi wrócił po 27 latach nieobecności, jest beniaminkiem tylko z nazwy. W szeregach Pogoni roi się od piłkarzy ogranych nie tylko na IV-ligowym poziomie, dlatego nie dziwi, że klub celuje w awans. Póki co zajmuje trzecią pozycję ze stratą sześciu punktów do liderującego Cosmosu Nowotaniec.

JKS do tego pojedynku przystąpi podrażniony ostatnim występem w Kamieniu. Mecz z tamtejszym Sokołem (2-3) wydawał się być przez dużą część pod kontrolą jarosławian. Nieskuteczność z pierwszej połowy, kiedy to zmarnowali oni kilka wybornych okazji strzeleckich, a także problemy z upilnowaniem najskuteczniejszego na boiskach podkarpackiej IV ligi Kacpra Piechniaka, kosztowały czarno-niebieskich komplet punktów.

W tym samym czasie drużyna z Lubaczowa mierzyła się z Polonią Przemyśl. Choć nie był to łatwy pojedynek dla Pogoni, ostatecznie zakończył się zwycięstwem 2-0.

Początek sobotniego spotkania na stadionie przy ulicy Bandurskiego punktualnie o godzinie 16.00. Wszystkich kibiców tradycyjnie zachęcamy do wspierania naszych piłkarzy z trybun, a także do śledzenia relacji na klubowym facebooku.Bilans ligowych spotkań z Pogonią-Sokołem Lubaczów:
ogółem:
40 meczów - 21 zwycięstw, 12 remisów, 7 porażek; bramki 79-43
w Jarosławiu:
19 meczów - 12 zwycięstw, 4 remisy, 3 porażki; bramki 51-23 

 


© czarno-niebiescy.pl