STRONA GŁÓWNA

9 kwietnia 2024

IV liga - 22. kolejka

Za nami już 22. kolejka podkarpackiej IV ligi. Nie była ona szczęśliwa dla naszych piłkarzy, którzy ponieśli porażkę z Sokołem Kamień.

O ile przed tygodniem JKS - mimo ogólnie dobrego występu przeciwko Cosmosowi Nowotaniec (1-1) - mógł mówić o dużym szczęściu (rywale przy lepszej skuteczności wywieźliby z Jarosławia komplet punktów), to tym razem nie było ono ich sprzymierzeńcem. W pierwszej połowie pojedynku z Sokołem Kamień jarosławianie zmarnowali co najmniej trzy-cztery wyśmienite sytuacje, które powinni byli zamienić na gola. Tymczasem do szatni, dzięki przede wszystkim dwóm kapitalnym interwencjom miejscowego bramkarza, schodzili z bezbramkowym remisem.

Nawet ta nieskuteczność nie przeszkodziła ekipie trenera Grzegorza Barana ostatecznie dwukrotnie objąć prowadzenie. Szczególnie efektowne było drugie trafienie, którego autorem okazał się świeży nabytek jarosławskiego klubu - Jewhenij Nemtinow. Doświadczony Ukrainiec był wyróżniającą się postacią drużyny, ale w 72. minucie opuścił boisko, wyraźnie zmęczony. Wraz z jego zejściem JKS stracił inicjatywę, a na pierwszy plan wysunął się najskuteczniejszy na IV-ligowych boiskach Kacper Piechniak, który skompletował hat-tricka i zapewnił zwycięstwo Sokołowi 3-2.

W innych spotkaniach zwraca uwagę iście hokejowy rezultat w pojedynku Cosmosu Nowotaniec z Lechią Sędziszów Małopolski. Lider tabeli prowadził już 7-1, ale w końcówce wyraźnie odpuścił, dając sobie strzelić trzy bramki.

Bezpośredni kontakt z ekipą z Nowotańca straciła Stal Łańcut, która zremisowała 1-1 z bardzo dobrze dysponowanym w rundzie wiosennej Igloopolem Dębica. Na trzecie miejsce w tabeli awansowała z kolei Pogoń-Sokół Lubaczów, która pokonała 2-0 pogrążającą się w strefie spadkowej Polonię Przemyśl.