STRONA GŁÓWNA

7 kwietnia 2024

Kacper Piechniak - JKS 3:2


fot. Dominik Budzowski

Mimo dwukrotnego prowadzenia, JKS wrócił z wyjazdowej potyczki z Sokołem Kamień bez punktów. Katem jarosławian okazał się Kacper Piechniak, który zdobył trzy bramki, zapewniając zwycięstwo gospodarzom.

Szczęście, które sprzyjało jarosławianom w poprzednich kolejkach, kiedy to zdobywali bramki w końcówkach spotkań, tym razem ich opuściło. Goście sami jednak są sobie winni. W pierwszej połowie razili pod bramką gospodarzy nieskutecznością. Najlepszych okazji do zdobycia gola nie wykorzystali wówczas: Adrian Brodowicz (29. min) i Jakub Chrupcała (44. min), których strzały z bliskiej odległości efektownie obronił Maciej Siudak, oraz minimalnie pudłujący Piotr Pindak (27. min) i Jan Mac (37. min).

O ile w pierwszej odsłonie wyraźną przewagę uzyskali jarosławianie, po zmianie stron gra była już bardziej wyrównana. W 59. minucie JKS wreszcie dopiął swego. Golkiper Sokoła zdołał wprawdzie obronić uderzenia Adriana Brodowicza i rozgrywającego bardzo dobre zawody Jewhena Nemtinowa, ale wobec dobitki Jakuba Chrupcały był już bezradny.Radość przyjezdnych była krótka – serię błędów obrońców, po dalekim wykopie miejscowego bramkarza, wykorzystał Kacper Piechniak. W 66. minucie jarosławianie po raz ostatni wyszli na prowadzenie, gdy Jewhenij Nemtinow trafił tuż przy słupku pięknym uderzeniem z dystansu. Końcówka należała jednak do rywali, a konkretnie do Kacpra Piechniaka, który jeszcze dwukrotnie (w 81. i 98. minucie) pokonał Maksyma Guridowa celnymi główkami po dośrodkowaniach Wiktora Stępniowskiego z rzutów rożnych.7 kwietnia 2024 (niedziela) 1500

Sokół Kamień 3-2 JKS Jarosław
0-1 Chrupcała 59'
Piechniak 61' 1-1
1-2 Nemtinow 66'
Piechniak 81' 2-2
Piechniak 90+8' 3-2

Sokół:
Maciej Siudak
Krystian Majka
Kacper Zbyradowski
Bartłomiej Gnatek
Tomasz Konefał (75' Antoni Synoś)
Patryk Marut (68' Maciej Rurak)
Dominik Podstawek
Wiktor Stępniowski
Kacper Wydra
Wiktor Łuczyk (63' Mateusz Jędryas)
Kacper Piechniak

JKS:
Maksym Guridow
Maksymilian Szakiel 90+1'
Jan Mac (76' Radosław Roga)
Artem Płoszczynskij (82' Mateusz Dubaj)
Jewhenij Nemtinow (72' Alan Nowogrodzki)
Grzegorz Baran
Jakub Chrupcała
Oliwier Pilch (86' Sylwester Magdziak)
Adrian Brodowicz (66' Aleks Kopcio)
Piotr Pindak
Krzysztof Pietluch (75' Rafał Dusiło)

Sędziował:
Kamil Godek (Rzeszów)
Marcin Roman
Jakub Czach

Widzów:
500 

 


© czarno-niebiescy.pl