STRONA GŁÓWNA

5 kwietnia 2024

Zapowiedź: Sokół Kamień - JKS


fot. Dominik Budzowski

W niedzielę piłkarze JKS rozegrają kolejny ważny mecz. Tym razem zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Kamień.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni nastroje w jarosławskim klubie wyraźnie się poprawiły. Po kiepskim początku rundy wiosennej, JKS rozegrał dwa dobre spotkania, w których nie był faworytem, ale mimo to zdobył cztery punkty. Najpierw pokonał Izolatora Boguchwała, a następnie jako pierwszy zespół w tym roku urwał punkt liderowi IV-ligowych rozgrywek - Cosmosowi Nowotaniec.

Sytuacja w ligowej tabeli wciąż jest jednak niepewna. Jarosławianie plasują się na dwunastej pozycji, która - gdyby sezon w wyższych ligach zakończył się dzisiaj - byłaby ostatnią dającą utrzymanie. Z drugiej strony czarno-niebiescy tracą zaledwie trzy punkty do siódmej lokaty. W każdym kolejnym meczu jest więc o co walczyć.

W zasięgu naszego zespołu jest między innymi najbliższy rywal z położonego na północy powiatu rzeszowskiego Kamienia. Sokół, będący jednym z beniaminków IV ligi, zajmuje dziesiąte miejsce z przewagą dwóch "oczek" nad ekipą z Jarosławia. Rundę wiosenną rozpoczął w nie najlepszym stylu. Wygrał jedynie z Polonią Przemyśl (2-1), zaś pozostałe trzy spotkania wyraźnie przegrał. Nawet biorąc pod uwagę klasę rywali (Sokół mierzył się z Cosmosem, Pogonią-Sokołem Lubaczów oraz Izolatorem), czternaście straconych bramek w czterech meczach chluby nie przynosi.

JKS do pojedynku w Kamieniu przystąpi bez swojego kapitana, Sebastiana Sobolewskiego. W ostatnim spotkaniu z Cosmosem obejrzał on ósmą żółtą kartkę i będzie musiał pauzować. Do składu - także po "kartkowej" przerwie - wróci natomiast Jakub Chrupcała.

Początek meczu w Kamieniu w najbliższą niedzielę (7 kwietnia) o godzinie 15:00. Sędzią głównym będzie Kamil Godek z Rzeszowa. Do tej pory prowadził on jedno spotkanie naszej drużyny, zakończone zwycięstwem nad Lechią Sędziszów Małopolski.

Wszystkich kibiców, jak zawsze, zapraszamy do śledzenia relacji z tego meczu na klubowym facebooku.Bilans ligowych spotkań z Sokołem:
ogółem:
3 mecze - 2 zwycięstwa, 1 remis, 0 porażek; bramki 5-1
w Kamieniu:
1 mecz - 0 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek; bramki 1-1 

 


© czarno-niebiescy.pl