STRONA GŁÓWNA

29 marca 2024

Zapowiedź: JKS - Cosmos


fot. Tomasz Sowa (nowiny24.pl)

W Wielką Sobotę kibiców w Jarosławiu czeka ciekawy pojedynek. JKS podejmie lidera IV-ligowych rozgrywek - Cosmos Nowotaniec.

Na stadion przy ulicy Bandurskiego, na którym jarosławianie zagrają po raz pierwszy w 2024 roku, zawita najmocniejszy zespół IV ligi ostatnich dwóch lat. Cosmos wygrał te rozgrywki w poprzednim sezonie, ale z prawa do awansu nie skorzystał, "odstępując" miejsce Karpatom Krosno. W obecnej kampanii także jest liderem, choć z niewielką przewagą nad konkurentami. Zajmującą drugą pozycję Stal Łańcut wyprzedza zaledwie o punkt.

Drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Pastuszaka udanie rozpoczęła trwającą rundę wiosenną. W pierwszym spotkaniu gładko poradziła sobie z Polonią Przemyśl, wygrywając na wyjeździe 3-0, a wszystkie bramki strzelając już w pierwszej połowie. W drugiej serii gier Cosmos rozbił 5-1 jedenastkę Sokoła Kamień. Z kolei przed tygodniem w meczu na szczycie tabeli pokonał 1-0 Pogoń-Sokoła Lubaczów. Zwycięstwo to jest tym bardziej warte odnotowania, że piłkarze z Nowotańca... cały mecz grali w dziesiątkę, ponieważ już w pierwszej minucie czerwoną kartką ukarany został Kacper Pieniążek.

Teraz naprzeciw lidera stanie JKS. Nasza drużyna w poprzedniej kolejce wreszcie mogła cieszyć się z punktów. W Boguchwale czarno-niebiescy pokonali 3-2 Izolatora, strzelając decydującą bramkę w 94. minucie gry.

W tym ostatnim spotkaniu jarosławianie zagrali bez pauzujących za kartki Maksyma Guridowa i Grzegorza Barana. Teraz obaj będą mogli wrócić na boisko, ale to nie jedyna dobra wiadomość dla miejscowych kibiców. Zadebiutować w barwach naszego klubu będzie mógł Jewhenij Nemtinow. Ukraiński piłkarz, występujący najczęściej jako ofensywny pomocnik, trenuje z naszą drużyną od blisko dwóch tygodni. W przeszłości miał okazję debiutu w rodzimej ekstraklasie, a sporo doświadczenia zebrał na drugim poziomie rozgrywkowym nie tylko w swoim kraju, ale też na Słowacji. Przez pewien czas był nawet zawodnikiem Dynama Kijów, choć nie udało mu się zagrać w pierwszym zespole. Na swoim koncie ma natomiast pięć występów w reprezentacji Ukrainy do lat 20, z którą w 2015 roku wziął udział w młodzieżowych mistrzostwach świata w Nowej Zelandii. Przed dwoma dniami do klubu dotarł certyfikat zawodnika i jutro będzie on mógł po raz pierwszy przywdziać koszulkę w czarno-niebieskie pasy.

Rywale z pewnością zrobią wszystko, by ten debiut nie był zbyt udany. W Jarosławiu liczą jednak na powtórkę z poprzedniego sezonu. Wówczas Cosmos także przyjechał do grodu nad Sanem jako lider tabeli i choć do 83. minuty meczu prowadził 3-1, to JKS - po nieprawdopodobnej końcówce - cieszył się ze zwycięstwa 4-3.

Czy w Wielką Sobotę jarosławianie rozegrają wielki mecz i dopiszą do swojego dorobku jakąś zdobycz? Przekonamy się już jutro. Początek tego spotkania punktualnie o godzinie 11.00. Wszystkich kibiców, którzy nie będą mogli obejrzeć go na żywo, zapraszamy do śledzenia relacji na facebooku.Bilans ligowych spotkań z Cosmosem:
ogółem:
9 meczów - 2 zwycięstwa, 4 remisy, 3 porażki; bramki 16-17
w Jarosławiu:
4 mecze - 2 zwycięstwa, 2 remisy, 0 porażek; bramki 9-5 

 


© czarno-niebiescy.pl