STRONA GŁÓWNA

22 marca 2024

Zapowiedź: Izolator - JKS


fot. Dominik Budzowski

W nadchodzącą sobotę JKS czeka kolejny trudny mecz ligowy. W Boguchwale rywalem czarno-niebieskich będzie tamtejszy Izolator.

Jarosławianie rozpoczęli rundę wiosenną zdecydowanie poniżej oczekiwań. W pierwszych dwóch spotkaniach ponieśli dwie porażki, strzelili tylko jednego gola, tracąc cztery, a w tabeli znaleźli się niebezpiecznie blisko strefy, która wobec kiepskich pozycji podkarpackich zespołów w III lidze może być zagrożona degradacją. Co gorsza, ubiegłotygodniowy występ przeciw Igloopolowi Dębica (0-2) był w wykonaniu naszego zespołu kompletnie bezbarwny. JKS przez całe 90 minut praktycznie nie stworzył pod bramką rywala poważniejszego zagrożenia i w pełni zasłużenie uległ ekipie, z którą wówczas jeszcze sąsiadował w tabeli.

Teraz przed jarosławską jedenastką konfrontacja wcale nie łatwiejsza. Izolator to drużyna co roku aspirująca do czołowych miejsc w IV lidze. Aktualnie plasuje się na piątej pozycji, a rundę rozpoczęła od wygranej 3-0 nad Sokołem Kamień oraz bezbramkowego wyjazdowego remisu z Pogonią-Sokołem Lubaczów.

W trakcie zimowej przerwy w zespole trenowanym przez Tomasza Głąba nastąpiło kilka roszad kadrowych. Jedenastkę "Izolacji" wzmocnili, mający za sobą III-ligowe występy, Mateusz Olejarka (wcześniej Stal Rzeszów, Wólczanka), Bartłomiej Kontrabecki (Wisłoka Dębica) oraz wracający z wypożyczenia do Sokoła Sieniawa Lucjan Frydrych. To jednak nie oni, a grający w boguchwalskiej drużynie już od jakiegoś czasu Aleksander Gajdek i Marcin Krajewski trafiali do siatki we wspomnianym meczu z Sokołem Kamień, którym Izolator zainaugurował rozgrywki w 2024 roku.

Dla jarosławian pojedynek na "IzoArenie" będzie tym bardziej trudny, że z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagra w nim dwóch bez wątpienia istotnych piłkarzy. Pierwszym z nich jest Maksym Guridow. 28-letni bramkarz jest czołowym golkiperem ligi, w tym sezonie obronił cztery rzuty karne, a poza tym zaliczył sporo kluczowych interwencji. Drugi to grający trener jarosławskiej drużyny Grzegorz Baran. Jego doświadczenie, zdobyte w ciągu ośmiu lat gry w ekstraklasie, do której awansował z trzema różnymi klubami, jest dla złożonego w dużej mierze z młodych zawodników zespołu trudne do przecenienia. Niestety, obaj sobotnie spotkanie będą musieli obejrzeć z trybun.

Do składu wraca natomiast Oliwier Pilch. Grający najczęściej na boku pomocy wychowanek jarosławskiego klubu zalicza aktualnie najlepszy sezon w karierze. W dotychczasowych osiemnastu występach zdobył siedem bramek (najwięcej w drużynie), do których dołożył także jedną asystę. W poprzednim meczu z Igloopolem Dębica pauzował za żółte kartki.

Jak osłabieni jarosławianie poradzą sobie w tym spotkaniu? Przekonamy się już jutro. Początek pojedynku w Boguchwale w sobotę (23 marca) o godzinie 11. Wszystkich kibiców, którzy nie będą mieli możliwości obejrzeć meczu na żywo, zapraszamy do śledzenia relacji na klubowym facebooku.Bilans ligowych spotkań z Izolatorem:
ogółem:
42 mecze - 18 zwycięstw, 8 remisów, 16 porażek; bramki 61-63
w Boguchwale:
20 meczów - 6 zwycięstw, 4 remisy, 10 porażek; bramki 17-35 

 


© czarno-niebiescy.pl