STRONA GŁÓWNA

2 marca 2024

Piątka w Siennowie

W ostatnim przed startem rundy wiosennej meczu sparingowym JKS pokonał na wyjeździe 5-1 Wisełkę Siennów.

Mecz w Siennowie był próbą generalną przed startującą w przyszłą sobotę rundą wiosenną w IV lidze. Spotkanie z rywalem występującym na co dzień w klasie okręgowej rozpoczęło się iście sensacyjnie, bowiem już w pierwszej minucie, po zamieszaniu powstałym po rzucie wolnym, na strzał z okolic szesnastego metra zdecydował się Kacper Kuras, a futbolówka po rykoszecie od Radosława Rogi wylądowała w bramce.

Po pierwszym kiepskim kwadransie jarosławianie wzięli się do pracy i w 18. minucie doprowadzili do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Chrupcała, a strzałem głową bramkarza gospodarzy zaskoczył Jan Mac. Na przerwę JKS schodził z prowadzeniem, po tym jak celnym uderzeniem z ostrego kąta popisał się Aleks Kopcio.

Bohaterem drugiej połowy był Rafał Dusiło. W 52. minucie, po prostopadłym podaniu Mateusza Dubaja i zgraniu Oliwiera Pilcha, wygrał on pojedynek z golkiperem Wisełki, podwyższając na 3-1. Dwanaście minut później dołożył kolejne trafienie, a w 68. minucie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Eryku Sęku, kompletując w ten sposób hat-tricka. Spotkanie mogło zakończyć się jeszcze wyższym rezultatem, ale świetnych okazji bramkowych nie wykorzystali Mateusz Dubaj, Kamil Pajda i wspomniany Rafał Dusiło.

Z powodów zdrowotnych cały mecz z ławki rezerwowych obserwował Piotr Pindak. Po raz pierwszy na boisku pojawił się z kolei Sebastian Sobolewski, który planował wyjazd zagraniczny.