STRONA GŁÓWNA

2 marca 2024

Piątka w Siennowie


fot. Dominik Budzowski

W ostatnim przed startem rundy wiosennej meczu sparingowym JKS pokonał na wyjeździe 5-1 Wisełkę Siennów.

Mecz w Siennowie był próbą generalną przed startującą w przyszłą sobotę rundą wiosenną w IV lidze. Spotkanie z rywalem występującym na co dzień w klasie okręgowej rozpoczęło się iście sensacyjnie, bowiem już w pierwszej minucie, po zamieszaniu powstałym po rzucie wolnym, na strzał z okolic szesnastego metra zdecydował się Kacper Kuras, a futbolówka po rykoszecie od Radosława Rogi wylądowała w bramce.

Po pierwszym kiepskim kwadransie jarosławianie wzięli się do pracy i w 18. minucie doprowadzili do wyrównania. Z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Chrupcała, a strzałem głową bramkarza gospodarzy zaskoczył Jan Mac. Na przerwę JKS schodził z prowadzeniem, po tym jak celnym uderzeniem z ostrego kąta popisał się Aleks Kopcio.

Bohaterem drugiej połowy był Rafał Dusiło. W 52. minucie, po prostopadłym podaniu Mateusza Dubaja i zgraniu Oliwiera Pilcha, wygrał on pojedynek z golkiperem Wisełki, podwyższając na 3-1. Dwanaście minut później dołożył kolejne trafienie, a w 68. minucie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Eryku Sęku, kompletując w ten sposób hat-tricka. Spotkanie mogło zakończyć się jeszcze wyższym rezultatem, ale świetnych okazji bramkowych nie wykorzystali Mateusz Dubaj, Kamil Pajda i wspomniany Rafał Dusiło.

Z powodów zdrowotnych cały mecz z ławki rezerwowych obserwował Piotr Pindak. Po raz pierwszy na boisku pojawił się z kolei Sebastian Sobolewski, który planował wyjazd zagraniczny.2 marca 2024 (sobota) 1500

Wisełka Siennów 1-5 JKS Jarosław
K. Kuras 1' 1-0
1-1 Mac 18'
1-2 Kopcio 31'
1-3 Dusiło 52'
1-4 Dusiło 64'
1-5 Dusiło 68' (k)

JKS:
Maksym Guridow
Radosław Roga (55' Maksymilian Szakiel)
Jan Mac
Artem Płoszczynskij (65' Paweł Bartnik)
Aleks Kopcio (55' Sylwester Magdziak)
Patryk Pakuła (55' Sebastian Sobolewski)
Grzegorz Baran
Oliwier Pilch (65' Eryk Sęk)
Jakub Chrupcała (65' Alan Nowogrodzki)
Mateusz Dubaj (55' Kamil Pajda)
Krzysztof Pietluch (46' Rafał Dusiło) 

 


© czarno-niebiescy.pl