STRONA GŁÓWNA

17 lutego 2024

Grad goli w meczu z Orłem

Prawdziwy festiwal strzelecki zafundowali widzom piłkarze JKS Jarosław i Orła Przeworsk w rozegranym w sobotnie południe meczu sparingowym. Lepsi okazali się przeworszczanie, którzy wygrali 5-4.

Mecz rozpoczął się od trzech goli, które padły w odstępie zaledwie... dwóch minut. Najpierw, po dośrodkowaniu Sylwestra Magdziaka, do bramki Orła trafił jeden z jego obrońców, Jakub Drozd, naciskany przez Jakuba Chrupcałę oraz Krzysztofa Pietlucha. Wznawiając grę po tej stracie, do wyrównania doprowadził nieoczekiwanie Rafał Surmiak, który dostrzegł złe ustawienie jarosławskiego bramkarza i przelobował go ze środka boiska. Radość gości była jednak krótka, bowiem chwilę później swoją pierwszą bramkę w zimowym okresie przygotowawczym zdobył Krzysztof Pietluch.

Orzeł dobrze prezentował się w pierwszej połowie i co rusz stwarzał sobie kolejne sytuacje. Skuteczny między słupkami był Mateusz Szczepański, lecz mimo kilku świetnych interwencji, nie zdołał uchronić drużyny przed stratą kolejnych bramek. Po trafieniach Jakuba Godlewskiego i Patryka Zielińskiego to przyjezdni schodzili na przerwę z prowadzeniem 3-2.

W drugiej połowie za zdobywanie goli wziął się Piotr Pindak, który pozwolił czarno-niebieskim odzyskać prowadzenie. Końcówka znów należała jednak do rywali. Do remisu strzałem głową doprowadził Tomasz Brud, zaś zwycięstwo zapewnił Orłowi Tomasz Majba.