STRONA GŁÓWNA

17 lutego 2024

Grad goli w meczu z Orłem


fot. Dominik Budzowski

Prawdziwy festiwal strzelecki zafundowali widzom piłkarze JKS Jarosław i Orła Przeworsk w rozegranym w sobotnie południe meczu sparingowym. Lepsi okazali się przeworszczanie, którzy wygrali 5-4.

Mecz rozpoczął się od trzech goli, które padły w odstępie zaledwie... dwóch minut. Najpierw, po dośrodkowaniu Sylwestra Magdziaka, do bramki Orła trafił jeden z jego obrońców, Jakub Drozd, naciskany przez Jakuba Chrupcałę oraz Krzysztofa Pietlucha. Wznawiając grę po tej stracie, do wyrównania doprowadził nieoczekiwanie Rafał Surmiak, który dostrzegł złe ustawienie jarosławskiego bramkarza i przelobował go ze środka boiska. Radość gości była jednak krótka, bowiem chwilę później swoją pierwszą bramkę w zimowym okresie przygotowawczym zdobył Krzysztof Pietluch.

Orzeł dobrze prezentował się w pierwszej połowie i co rusz stwarzał sobie kolejne sytuacje. Skuteczny między słupkami był Mateusz Szczepański, lecz mimo kilku świetnych interwencji, nie zdołał uchronić drużyny przed stratą kolejnych bramek. Po trafieniach Jakuba Godlewskiego i Patryka Zielińskiego to przyjezdni schodzili na przerwę z prowadzeniem 3-2.

W drugiej połowie za zdobywanie goli wziął się Piotr Pindak, który pozwolił czarno-niebieskim odzyskać prowadzenie. Końcówka znów należała jednak do rywali. Do remisu strzałem głową doprowadził Tomasz Brud, zaś zwycięstwo zapewnił Orłowi Tomasz Majba.17 lutego 2024 (sobota) 1230

JKS Jarosław 4-5 Orzeł Przeworsk
Drozd 13' (s) 1-0
1-1 Surmiak 14'
Pietluch 15' 2-1
2-2 Godlewski 33'
2-3 Zieliński 45'
Pindak 49' 3-3
Pindak 61' 4-3
4-4 Brud 81'
4-5 Majba 83'

JKS:
Mateusz Szczepański
Radosław Roga
Jan Mac
Artem Płoszczynskij
Sylwester Magdziak
Grzegorz Baran
Mateusz Dubaj
Oliwier Pilch
Jakub Chrupcała
Piotr Pindak
Krzysztof Pietluch
oraz
Miłosz Lisowski
Maksymilian Szakiel
Adrian Brodowicz
Kamil Pajda
Eryk Sęk
Olaf Muliński
Rafał Dusiło
Alan Nowogrodzki 

 


© czarno-niebiescy.pl