STRONA GŁÓWNA

4 lutego 2024

Futsaliści w II lidze!

JKS Jarosław zakończył rywalizację w III lidze futsalu. W swoim ostatnim meczu czarno-niebiescy pokonali 16-3 rezerwy Tech-Projectu Jarosław.

Prowadzony przez Roberta Kurosza zespół już przed tygodniem, wygrywając z Tempem Cmolas, zapewnił sobie mistrzostwo swojej klasy rozgrywkowej. Pierwotnie dawało ono prawo gry w barażach o awans do II ligi, lecz ze względu na brak ewentualnego konkurenta (w województwie lubelskim nie przeprowadzono w tym sezonie trzecioligowych rozgrywek), jarosławianie awansowali bezpośrednio na szczebel makroregionalny.

Ostatnie spotkanie potwierdziło dominację czarno-niebieskich, którzy przy dopingu swoich kibiców zanotowali trzecią w sezonie "dwucyfrówkę". Rezultat otworzył w 3. minucie Jakub Chrupcała, który tym razem okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny, zdobywając w całym pojedynku cztery gole oraz... bramkę samobójczą. Rywale zdołali wprawdzie doprowadzić do stanu 1-1, ale był to ostatni moment, w którym wynik był jeszcze "na styku". Od 9. minuty JKS sukcesywnie powiększał przewagę, pieczętując awans do II ligi.