STRONA GŁÓWNA

18 listopada 2023

Udany koniec rundy

JKS zakończył rundę jesienną zwycięstwem nad Stalą II Rzeszów. Po golach i asystach Adriana Brodowicza i Oliwiera Pilcha jarosławianie pokonali rezerwę pierwszoligowca 2-0. Swój wkład w sukces miał także między innymi Maksym Guridow. Ukraiński golkiper obronił już czwarty w tym sezonie rzut karny.

Ostatnie przed zimową przerwą spotkanie miało dla drużyny trenera Grzegorza Barana spory ciężar gatunkowy. Ewentualna porażka zbliżyłaby jarosławski zespół do strefy zagrożonej spadkiem. Taki scenariusz byłby również trudny do przełknięcia dla kibiców, którzy - mimo niesprzyjających warunków pogodowych, a także nałożenia się terminu z meczem superligi piłkarek ręcznych - dość licznie, jak na połowę listopada, zjawili się na trybunach.

Szkoleniowiec gospodarzy podjął ryzyko i w porównaniu do wtorkowego meczu z Sokołem Kolbuszowa Dolna (0-1) dokonał trzech zmian. Miejsce w wyjściowej jedenastce otrzymali: Kamil Pajda, Aleks Kopcio i Alan Nowogrodzki. Wszyscy bez wyjątku pozostawili na boisku sporo zdrowia, ale szczególnie mógł podobać się ten pierwszy, dla którego właściwie nie było straconych piłek.

Stal nie była jednak wcale łatwym orzechem do zgryzienia. Młody rzeszowski zespół też miał swój plan na to spotkanie i potrafił kombinacyjnymi akcjami stwarzać zagrożenie. Obrona JKS-u nie popełniała jednak błędów. Jedynie w 38. minucie futbolówka trafiła w polu karnym do Alexa Protaziuka, lecz jego pierwszy strzał skutecznie zablokował Michał Gida, a dobitkę - Grzegorz Baran.

Po drugiej stronie boiska dwukrotnie było groźnie po akcjach Aleksa Kopcia. W pierwszym przypadku jego dogranie do zamykającego sytuację Alana Nowogrodzkiego przechwycił jednak bramkarz Stali, Piotr Chrapusta. W drugim - obok dalszego słupka uderzył Piotr Pindak.

Drugą połowę lepiej zaczęli stalowcy. Indywidualny drybling strzałem zakończył Wadym Jaworskij, zaś do dośrodkowania Alexa Protaziuka omal przy dalszym słupku nie doszedł Illia Postupalskij. W 57. minucie to jednak gospodarze otworzyli wynik. Oliwier Pilch przejął podanie Adriana Brodowicza, przełożył sobie piłkę na prawą nogę i precyzyjnym strzałem w długi róg pokonał golkipera Stali.

Od tego momentu na bramkę rzeszowian sunęły kolejne ataki, a agresywny pressing przyniósł efekt już w 66. minucie. Oliwier Pilch wyłuskał futbolówkę na polu karnym i dograł do Adriana Brodowicza, rewanżując mu się za wcześniejszą asystę. "Brodway" z bliska trafił do siatki, podwyższając na 2-0.

Ten ostatni zawodnik chwilę później, po indywidualnej akcji, mógł dołożyć kolejne trafienie, lecz uderzył obok spojenia rzeszowskiej bramki. Goście wyjątkowe szczęście mieli również w 74. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotra Pindaka, pod bramką Stali powstało koszmarne zamieszanie, ale żadnemu z jarosławskich graczy nie udało się wepchnąć piłki do siatki.

Przyjezdni mogli jeszcze wrócić do gry w 90. minucie. W polu karnym faulowany był Bartosz Dubiel, a do podyktowanej "jedenastki" podszedł Wadym Jaworskij. Maksym Guridow wyszedł jednak z pojedynku ze swoim rodakiem obronną ręką. Bramkarz JKS-u obronił już czwarty w obecnym sezonie rzut karny - z pięciu podyktowanych przeciwko naszej drużynie.