STRONA GŁÓWNA

16 listopada 2023

Zapowiedź: JKS - Stal II Rzeszów


fot. Dominik Budzowski

Jesienna runda rozgrywek dobiega końca. W weekend zespoły rozegrają już ostatnią kolejkę, po czym udadzą się na zasłużony odpoczynek. Naszych piłkarzy czeka w sobotę pojedynek ze Stalą II Rzeszów.

Przed tym ostatnim spotkaniem jarosławianie zajmują dziewiątą pozycję w tabeli, a w swoim dorobku mają 23 punkty. Rzeszowianie plasują się o dwie lokaty niżej z wynikiem gorszym o trzy "oczka". Ostatni mecz nie wpłynie jakoś znacząco na sytuację obu drużyn w ligowej klasyfikacji, ale nie znaczy to wcale, że nie mają one o co grać.

Stawką spotkania będzie przede wszystkim oddalenie się od strefy zagrożonej spadkiem i spokojne przezimowanie w środku tabeli. Luksus ten JKS mógł sobie zafundować już we wtorek, kiedy to podejmował jedenastkę Sokoła Kolbuszowa Dolna. Niestety, był to kompletnie nieudany występ czarno-niebieskich, zakończony porażką 0-1, która nadszarpnęła zaufanie miejscowych kibiców.

Teraz jarosławianie będą próbowali to zaufanie odzyskać. Zadanie z pewnością nie będzie łatwe, bo choć rezerwa pierwszoligowej Stali bazuje głównie na młodych wychowankach klubu, jest to drużyna potrafiąca napsuć krwi każdemu rywalowi. JKS przekonał się o tym na początku tego roku, gdy - walcząc o awans do III ligi - niespodziewanie przegrał przed własną publicznością 0-2. Sobotnie spotkanie będzie więc dla gospodarzy okazją do rewanżu.

Początek tego meczu, który rozegrany zostanie na Stadionie imienia Mieczysława Haspla przy ulicy Piekarskiej, o godzinie 18.00. Wszystkich kibiców i sympatyków klubu jak zwykle zapraszamy do śledzenia relacji na facebooku.Bilans ligowych spotkań ze Stalą II Rzeszów:
ogółem:
28 meczów - 12 zwycięstw, 4 remisy, 12 porażek; bramki 46-55
w Jarosławiu:
14 meczów - 9 zwycięstw, 2 remisy, 3 porażki; bramki 27-12 

 


© czarno-niebiescy.pl