STRONA GŁÓWNA

13 listopada 2023

Zapowiedź: JKS - Sokół Kolbuszowa Dolna


fot. Dominik Budzowski

We wtorkowy wieczór JKS odrobi ligowe zaległości. Na Stadionie imienia Mieczysława Haspla zagra z Sokołem Kolbuszowa Dolna.

Jarosławianie przenosiny na obiekt przy ulicy Piekarskiej zainaugurowali zwycięstwem nad Błękitnymi Ropczyce (4-1). W meczu tym podopieczni trenera Grzegorza Barana zagrali bardzo efektownie, skutecznie i szczęśliwie w obronie - rzut karny oraz dobitkę obronił Maksym Guridow. Wygrana pozwoliła naszej jedenastce przesunąć się w tabeli na dziewiątą pozycję. JKS ma na swoim koncie 23 punkty, na które złożyło się siedem zwycięstw, dwa remisy i sześć porażek.

Kolejna okazja do poprawienia swojego stanu posiadania nadarzy się już jutro. Do Jarosławia przyjedzie kolbuszowski Sokół, który zawita do naszego miasta po raz drugi w ciągu kilku ostatnich tygodni. Pierwotnie oba zespoły miały zmierzyć się 27 października, ale nie pozwoliły na to warunki atmosferyczne. Ulewne opady zalały boisko i spotkanie zostało odwołane.

Dla kolbuszowian, którzy w IV lidze występują od 2018 roku, obecny sezon jest wyjątkowo trudny. W dotychczasowych meczach Sokół uzbierał zaledwie piętnaście punktów, notując cztery zwycięstwa, trzy remisy oraz osiem porażek. Drużyna zajmuje dopiero szesnastą lokatę w tabeli i niewiele pomaga fakt, że w jej szeregach występuje jeden z najskuteczniejszych zawodników ligi - Adrian Nowak (na zdjęciu). W poprzedniej rundzie był wypożyczony z Sokoła do JKS-u. W tej zdobył już piętnaście bramek, co stanowi ponad 55% wszystkich goli strzelonych przez jego zespół. Otwarte pozostaje jednak pytanie, czy popularny "Fryta" wystąpi we wtorek. W sobotę z powodu kontuzji zabrakło go w pojedynku z Głogovią Głogów Małopolski, który zakończył się dla jego drużyny porażką 0-2.

Początek wtorkowego meczu o godzinie 19.38. Wszystkich kibiców, jak zawsze, zapraszamy do wspierania piłkarzy z trybun, a także do śledzenia relacji na facebooku.Bilans ligowych spotkań z Sokołem:
ogółem:
8 meczów - 4 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki; bramki 12-9
w Jarosławiu:
5 meczów - 4 zwycięstwa, 0 remisów, 1 porażka; bramki 9-3 

 


© czarno-niebiescy.pl