STRONA GŁÓWNA

10 listopada 2023

Stadion Haspla znów szczęśliwy

Stadion imienia Mieczysława Haspla, na którym od czasu przebudowy JKS nie przegrał meczu o stawkę, znów okazał się szczęśliwy. Czarno-niebiescy pokonali na nim Błękitnych Ropczyce 4-1.

Piątkowy wieczór był dla jarosławian bardzo udany. W meczu z gatunku "o sześć oczek" wypunktowali oni jedenastkę z Ropczyc, prezentując niezłą skuteczność i pierwszy raz w tym sezonie zdobywając cztery bramki. Popisową partię rozegrał Piotr Pindak, który miał udział przy trzech golach. Świetne noty zebrał także bramkarz Maksym Guridow, broniąc przy stanie 3-1 rzut karny i uniemożliwiając drużynie beniaminka "powrót" do gry.

Pierwszy kwadrans nie zwiastował jednak większych emocji. Oba zespoły grały zachowawczo, nie chcąc popełnić większego błędu. Kibiców, którzy mimo późnej pory i niskiej temperatury licznie zjawili się na trybunach, ożywił dopiero w 17. minucie strzał kapitana gości, Huberta Siepierskiego, odbity przed golkipera JKS-u.

Zaledwie kilkanaście sekund później akcja przeniosła się na drugą stronę boiska i od razu gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Piotr Pindak dojrzał na polu karnym niepilnowanego Patryka Pakułę, a ten strzałem przy słupku jako pierwszy pokonał Łukasza Psiodę.

Błękitni, którzy równie mocno jak JKS potrzebują punktów, już w 25. minucie wyrównali. Z prawej strony boiska płasko dośrodkował Mateusz Bieniek, a nieporozumienie Mateusza Dubaja z Maksymem Guridowem wykorzystał Kacper Wywrót. Jarosławianie znów jednak odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób. Zaledwie dwie minuty później niemal skopiowali bramkową akcję, a podanie Patryka Pakuły na gola zamienił Radosław Socha.

Nie był to koniec emocji w pierwszej połowie. W 37. minucie, po dośrodkowaniu Piotra Pindaka okazję do podwyższenia wyniku miał Oliwier Pilch, ale główkował obok słupka. Z kolei po przeciwnej stronie kąśliwe uderzenie z dystansu Tomasza Nalepki jarosławski bramkarz sparował na rzut rożny.

Druga odsłona przyniosła gospodarzom szybką bramkę na 3-1. W 50. minucie z rzutu wolnego uderzył Piotr Pindak, a futbolówka, po rykoszecie od muru obrońców, zmyliła Łukasza Psiodę i wylądowała w siatce. Szybkie kontry jarosławian mogły przynieść im kolejne trafienia. Świetną okazję miał Radosław Socha, którego strzał bramkarz Błękitnych sparował jednak na poprzeczkę.

W 58. minucie przyjezdni znów mieli sposobność, by jeszcze nawiązać kontakt. Po faulu Sebastiana Sobolewskiego na Hubercie Siepierskim arbiter podyktował rzut karny. Fenomenalną interwencją popisał się jednak Maksym Guridow, broniąc najpierw jedenastkę Siepierskiego, a następnie dobitkę Dawida Zawiślaka.

Ta sytuacja, plus kolejne trafienie dla gospodarzy (w 64. min), wyraźnie podcięły skrzydła ekipie z Ropczyc. Pojedynek z golkiperem przegrał wówczas wprawdzie Piotr Pindak, ale piękną dobitką z woleja popisał się Oliwier Pilch.

Świetnie dysponowani tego dnia jarosławianie mogli jeszcze podwyższyć rezultat. Rafał Dusiło, po minięciu bramkarza, trafił jednak tylko w boczną siatkę. Obok słupka w niezłej sytuacji uderzył także - wracający na dobre po kontuzji - Radosław Socha.

Komplet punktów pozostał w grodzie nad Sanem, a piątkowy występ jest z pewnością dobrym prognostykiem przed końcówką rundy jesiennej. Kolejny pojedynek czeka czarno-niebieskich już we wtorek. W zaległym spotkaniu JKS zmierzy się z Sokołem Kolbuszowa Dolna.