STRONA GŁÓWNA

23 sierpnia 2023

JKS w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Dwa gole Radosława Sochy zapewniły drużynie JKS awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Czarno-niebiescy pokonali LKS Skołoszów 2-0.

O tym, że puchary rządzą się własnymi prawami, wie każdy piłkarski kibic. I mowa tu nie tylko o niespodziewanych rezultatach, które drużynom z niższych klas rozgrywkowych pozwalają eliminować faworyzowanych rywali. Jednym z tych praw jest także okazja do sprawdzenia zmienników oraz - co często jest tego konsekwencją - chęć przebrnięcia do kolejnego etapu bez większego wysiłku.

Korzystając z tego prawa, trener Grzegorz Baran posłał w Skołoszowie do boju kombinowany skład, w którym znalazło się miejsce dla rezerwowych w ostatnich tygodniach: Rafała Dusiły i Aleksa Kopcia, mającego za sobą tylko jeden ligowy występ Sebastiana Sobolewskiego czy też kilku juniorów. Z grona tych ostatnich cichym bohaterem może się czuć bramkarz Mateusz Szczepański. W pierwszych minutach środowego spotkania, które należały do gospodarzy, dwukrotnie wygrał on pojedynek z Hubertem Świecarzem, wypożyczonym do skołoszowskiej drużyny właśnie z jarosławskiego klubu.

Sytuacje wypracowane przez skołoszowian na początku meczu długo były najciekawszymi wydarzeniami - toczonej w sporym upale - pierwszej połowy. Trudno tak groźnych sytuacji było szukać po przeciwnej stronie boiska, gdzie jarosławianie mieli ogromne problemy z konstruowaniem akcji. Najlepszą sytuację stworzyli sobie w 39. minucie po kontrataku. Strzał Alana Nowogrodzkiego, który czeka na swoje pierwsze trafienie w sezonie, wybił jednak sprzed linii bramkowej Damian Kiełbowicz.

Druga połowa należała wreszcie do dysponujących zdecydowanie szerszą kadrą gości. Wielką ochotę do gry wykazywał w tym czasie Radosław Socha, który ostatecznie przesądził o losach spotkania. Wynik otworzył w 64. minucie, gdy przymierzył celnie w "długi" róg, otrzymując podanie od Patryka Pakuły.

JKS znacznie częściej gościł pod polem karnym rywali, a groźnie, choć minimalnie niecelnie, na bramkę Krystiana Juchy strzelali m.in. Paweł Bartnik i wspomniany Socha. W 82. minucie pojedynek ze skołoszowskim golkiperem przegrał z kolei Albert Drapała.

Gdy wydawało się, że o losach spotkania zadecyduje tylko jedno trafienie, zwycięstwo przyjezdnych przypieczętował Socha, wygrywając pojedynek z miejscowym bramkarzem. Po strzale jarosławskiego młodzieżowca arbiter zagwizdał po raz ostatni. Z awansu do drugiej rundy - tak zasłużonego, co wywalczonego bez fajerwerków - cieszyli się goście.