STRONA GŁÓWNA

20 sierpnia 2023

Pierwszy komplet punktów


fot. Dominik Budzowski

Czarno-niebiescy zdobyli pierwszy w tym sezonie komplet punktów. W niedzielnym spotkaniu pokonali Izolatora Boguchwała 3-1.

Po nieudanym starcie rozgrywek - remisie z Legionem Pilzno i porażce z Igloopolem Dębica - jarosławska jedenastka znalazła się w dolnej części ligowej tabeli. I choć jest to dopiero początek długiej rywalizacji, kolejne potknięcia mogłyby mieć bardzo negatywny wpływ na morale zespołu. Na szczęście w pojedynku z Izolatorem ogromne zaangażowanie przełożyło się na rezultat, który wyraźnie poprawił nastroje.

Do tego spotkania jarosławianie przystąpili z trzema roszadami w składzie. W wyjściowej jedenastce wreszcie pojawił się Sebastian Sobolewski, który w pierwszych kolejkach pauzował za kartki zgromadzone jeszcze w poprzednim sezonie. Poza tym Adriana Brodowicza zastąpił Oliwier Pilch, zaś w ataku miejsce Radosława Sochy zajął 18-letni Alan Nowogrodzki.W pierwszej odsłonie wyróżniającą się postacią był drugi z wymienionego grona piłkarzy. Już w 5. minucie, po dalekim podaniu Maksymiliana Szakiela, stanął przed ogromną szansą na otwarcie wyniku, ale z kilku metrów posłał futbolówkę nad poprzeczkę. Sytuacja ta zemściła się już po chwili, gdy moment nieuwagi jarosławskiej defensywy wykorzystał Klaudiusz Kapusta. Gracz Izolatora popędził w stronę bramki i pokonał Maksyma Guridowa.

Wspomniany wyżej Pilch zrehabilitował się w 23. minucie. Najpierw zbiegł z piłką do środka boiska, a następnie uderzył perfekcyjne zza pola karnego; futbolówka, zanim wpadła do bramki, odbiła się jeszcze od poprzeczki. Gol "stadiony świata"!Kibice żywili nadzieje, że po przerwie gospodarze ruszą do zdecydowanych ataków, ale lepiej tę część spotkania rozpoczęli przyjezdni, którzy również czekali na premierową wygraną. Jarosławskiej publiczności próbował przypomnieć się Marcin Krzywonos. 20-letni wychowanek JKS zdążył w przeszłości zanotować w czarno-niebieskich barwach dziewięć występów, a obecnie jest wypożyczony do drużyny "Izolacji". W 67. minucie omal nie zaskoczył Maksyma Guridowa z prawie 40 metrów, ale miejscowy golkiper czubkami palców przeniósł piłkę nad bramką.

Kilka chwil później gospodarze po raz pierwszy cieszyli się z prowadzenia. W zamieszaniu powstałym po rzucie rożnym futbolówka trafiła przed "szesnastkę" do Rafała Dusiły, który pięknym strzałem pokonał Andrija Szkwarkowa. Dla popularnego "Duszka" było to drugie trafienie w drugim kolejnym meczu, a nie był to koniec kluczowych wydarzeń z jego udziałem. W 87. minucie wywalczył bowiem rzut karny, którego na gola zamienił Piotr Pindak.W doliczonym czasie gry JKS miał jeszcze jedną wyborną okazję do przypieczętowania zwycięstwa. Po faulu Mateusza Kasprzyka na szarżującym Radosławie Sosze arbiter kolejny raz wskazał na "wapno". Strzał Jakuba Chrupcały tym razem obronił jednak Andrij Szkwarkow.20 sierpnia 2023 (niedziela) 1800

JKS Jarosław 3-1 Izolator Boguchwała
0-1 Kapusta 6'
Pilch 23' 1-1
Dusiło 72' 2-1
Pindak 87' (k) 3-1

JKS:
Maksym Guridow
Paweł Bartnik (60' Jakub Chrupcała )
Maksymilian Szakiel
Artem Płoszczynskij
Patryk Pakuła (55' Eryk Sęk)
Sebastian Sobolewski
Grzegorz Baran (83' Michał Gida)
Oliwier Pilch (55' Adrian Brodowicz)
Mateusz Dubaj (60' Rafał Dusiło )
Piotr Pindak (90' Aleks Kopcio)
Alan Nowogrodzki (55' Radosław Socha)

Izolator:
Andrij Szkwarkow
Arkadiusz Noga (90+3' Krystian Głodowski)
Mateusz Kasprzyk
Aleksander Gajdek
Jakub Wilk (56' Marcin Krzywonos)
Eryk Ciemierkiewicz (71' Michał Hałucha)
Rafał Walas (65' Przemysław Rembisz)
Krystian Wilk
Klaudiusz Kapusta (60' Franciszek Kusy)
Dominik Pikiel (56' Konrad Kowal)
Marcin Krajewski (83' Mateusz Rachwalski)

Sędziowali:
Paweł Kantor (Dębica)
Krzysztof Lipczyński
Grzegorz Jeleń

Widzów:
400 

 


© czarno-niebiescy.pl