STRONA GŁÓWNA

11 sierpnia 2023

Inauguracja z niedosytem


fot. Dominik Budzowski

W spotkaniu inaugurującym ligowy sezon JKS zremisował 1-1 z Legionem Pilzno.

Piątkowy pojedynek na stadionie przy ulicy Bandurskiego mógł się kibicom podobać. Było w nim dobre tempo, sporo sytuacji pod obiema bramkami, gole, rzut karny i kartki w obu kolorach. Dopisała także publiczność, która jak zwykle licznie dopingowała miejscowych piłkarzy. Do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa, które było na wyciągnięcie ręki. Gospodarze nie grzeszyli jednak skutecznością.

Mecz od pierwszego gwizdka zwiastował spore emocje. Legion chciał udowodnić, że nie przyjechał do Jarosławia jedynie się bronić. W efekcie już w 8. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Jakub Szewczyk, który minął jarosławskiego bramkarza, ale nie znalazł już miejsca, by posłać piłkę do siatki.Po kwadransie swoją pierwszą znakomitą okazję mieli jarosławianie, a konkretnie występujący w roli "dziewiątki" Radosław Socha. Niemal leżąc już na murawie, zdołał oddać strzał, po którym futbolówka... trafiła w poprzeczkę.

To był początek dobrego okresu gry miejscowych, którego jednak nie udało się spuentować bramką. A sposobności ku temu nie brakowało. Najlepsza nadarzyła się w 27. minucie. Adrian Czyż sfaulował wówczas Mateusza Dubaja i sędzia wskazał na jedenasty metr. Z rzutu karnego fatalnie spudłował jednak wracający do jarosławskiej drużyny Paweł Bartnik.Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanego naporu miejscowych. W 48. minucie znów przed szansą pokonania Krystiana Manieckiego stanął Radosław Socha, który po prostopadłym podaniu Piotra Pindaka wyprzedził obrońcę, lecz przegrał pojedynek z golkiperem Legionu. Chwilę później w pole karne gości szarżował wspomniany Pindak, ale jemu także nie udało się trafić do siatki.

JKS dopiął swego w 65. minucie. Mateusz Dubaj znakomitym podaniem wypatrzył Piotra Pindaka, a ten wyłożył futbolówkę do Radosława Sochy, który płaskim strzałem wreszcie uradował miejscową publiczność.Niestety, radość gospodarzy trwała zaledwie trzy minuty. Prostopadłe podanie trafiło do Jakuba Szewczyka, który najpierw ograł Pawła Bartnika, a następnie przymierzył w "długi" róg. Gospodarze reklamowali w tej sytuacji zagranie ręką, lecz niczego u dębickiego arbitra nie wskórali.

Wyrównujący gol dodał gościom animuszu. W 80. minucie byli oni o krok od uzyskania prowadzenia. Strzał Tomasza Baryczy odbił nogą Maksym Guridow, a piłka musnęła jeszcze słupek i wyszła na rzut rożny. W ostatniej doliczonej minucie szalę zwycięstwa na swoją korzyść mogli jeszcze przechylić gospodarze. Z rzutu wolnego w samo okienko przymierzył wówczas Piotr Pindak, ale Krystian Maniecki popisał się znakomitą interwencją, ratując dla pilźnian jeden punkt.11 sierpnia 2023 (piątek) 1800

JKS Jarosław 1-1 Legion Pilzno
Socha 69' 1-0
1-1 Szewczyk 72'JKS:
Maksym Guridow
Paweł Bartnik
Maksymilian Szakiel
Artem Płoszczynskij
Patryk Pakuła  (62' Oliwier Pilch)
Gzegorz Baran 90+7'
Jakub Chrupcała (79' Rafał Dusiło)
Adrian Brodowicz (69' Aleks Kopcio)
Mateusz Dubaj (85' Alan Nowogrodzki)
Piotr Pindak
Radosław Socha

Legion:
Krystian Maniecki
Paweł Dziedzic (71' Patryk Misztal)
Marcin Tubek
Adrian Czyż
Kacper Nytko (90+1' Bartłomiej Sztuka)
Piotr Syguła
Bartosz Czyjt (62' Miłosz Buras)
Damian Pęcak
Luigi Manzo  (90+4' Łukasz Czyjt)
Tomasz Barycza (90+5' Mikołaj Sypek)
Jakub Szewczyk (85' Miłosz Chmura)

Sędziowali:
Mateusz Mastaj (Dębica)
Sebastian Antosiewicz
Michał Sondej

Widzów:
600 

 


© czarno-niebiescy.pl