STRONA GŁÓWNA

29 lipca 2023

JKS pokonał beniaminka


fot. Dominik Budzowski

W sobotni poranek jarosławscy piłkarze rozegrali kolejny mecz kontrolny przed nowym sezonem. Na stadionie w Roźwienicy wygrali z Pogonią-Sokołem Lubaczów 4-2.

Zespół z Lubaczowa jest jednym z tegorocznych beniaminków podkarpackiej IV ligi. Z pewnością nie jest to jednak drużyna, w rywalizacji z którą będzie łatwo o ligowe punkty, co lubaczowianie udowodnili podczas dzisiejszego sparingu. Do przerwy jedenastka prowadzona przez trenera Walerija Sokolenkę prowadziła po golu Kamila Matofija.

Na początku drugiej połowy wyrównującą bramkę, po dośrodkowaniu Piotra Pindaka z rzutu rożnego, zdobył strzałem głową Radosław Socha. Dla tego ostatniego zawodnika był to pierwszy występ w barwach JKS od zakończenia poprzedniego sezonu. Wcześniej przebywał on bowiem na testach w krakowskiej Wiśle.

Rywale błyskawicznie odpowiedzieli trafieniem doświadczonego Sebastiana Fedana, ale końcówka pojedynku należała do jarosławskiej młodzieży. W krótkim odstępie czasu do lubaczowskiej siatki trafili: Alan Nowogrodzki i Patryk Pakuła, zaś wynik w doliczonym czasie gry ustalił z rzutu karnego Jakub Chrupcała.

Swój ostatni mecz spaingowy JKS rozegra w kolejną sobotę (5 sierpnia), a jego przeciwnikiem będzie spadkowicz z IV ligi, LKS Skołoszów.29 lipca 2023 (sobota) 1100

JKS Jarosław 4-2 Pogoń-Sokół Lubacz.
0-1 Matofij 42'
Socha 50' 1-1
1-2 Fedan 52'
Nowogrodzki 83' 2-2
Pakuła 85' 3-2
Chrupcała 90+1' (k) 4-2

JKS:
Maksym Guridow
Paweł Bartnik
Maksymilian Szakiel
Artem Płoszczynskij
Oliwier Pilch
Grzegorz Baran
Jakub Chrupcała
Adrian Brodowicz
Piotr Pindak
Mateusz Dubaj
Radosław Socha
oraz
Miłosz Lisowski
Aleks Kopcio
Patryk Pakuła
Alan Nowogrodzki
Oliwier Kruczkiewicz
Andrij Makarenko
Kamil Pajda
Eryk Sęk
Albert Drapała 

 
© czarno-niebiescy.pl