STRONA GŁÓWNA

22 lipca 2023

Nieskuteczny JKS

W rozegranym dziś w Tomaszowie Lubelskim meczu sparingowym JKS przegrał 0-1 z Tomasovią.

W swoim drugim spotkaniu kontrolnym, w którym rywalem jarosławian był wicemistrz IV ligi lubelskiej, czarno-niebiescy zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. Niestety, mimo dużego zaangażowania, chwilami nawet wyraźnej przewagi i wypracowaniu sobie sporej liczby sytuacji bramkowych, zeszli z boiska pokonani.

W pierwszej połowie najbliżej zdobycia gola był Sebastian Sobolewski, który w 28. minucie trafił w poprzeczkę, a także jeden z dwóch testowanych zawodników ofensywnych, który przegrał pojedynek z bramkarzem Tomasovii. Z kolei po przerwie, gdy na placu gry znajdowali się głównie juniorzy, świetnych okazji nie potrafili wykorzystać: Alan Nowogrodzki, Patryk Pakuła i Eryk Sęk.

Gospodarze, którzy od czasu do czasu także starali się zagrozić bramce strzeżonej najpierw przez Maksyma Guridowa, a następnie Miłosza Lisowskiego, decydujący cios zadali w 76. minucie. Z zamieszania powstałego w środku pola prostopadłe podanie trafiło do Artura Lisa, który wygrał pojedynek z rezerwowym bramkarzem JKS.

Kolejny sparing podopieczni trenera Grzegorza Barana rozegrają w środę w Wólce Pełkińskiej z miejscową Wólczanką. Początek tego meczu o godzinie 18.00.