STRONA GŁÓWNA

19 lipca 2023

Jarosławianie przegrali z trzecioligowcem

W swoim pierwszym letnim meczu kontrolnym, który rozegrany został dziś w Sieniawie, JKS przegrał z III-ligowym Sokołem 0-3.

Jarosławianie, którzy w poniedziałek rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, przystąpili do dzisiejszego spotkania w mocno odmienionym składzie w porównaniu do tego, który reprezentował klub w ostatniej rundzie. Z wiosennej kadry wystąpili dziś: Maksym Guridow, Sebastian Sobolewski, Maksymilian Szakiel, Grzegorz Baran, Jakub Chrupcała, Patryk Pakuła, Mateusz Dubaj, Piotr Pindak oraz Alan Nowogrodzki.

Na boisku pojawiło się kilka znanych jarosławskim kibicom twarzy. W pierwszej połowie zagrali: Paweł Bartnik (ostatnio Pogoń Leżajsk) oraz Oliwier Pilch (wypożyczony wiosną do Wiślanki Grabie), zaś po przerwie pojawili się: Adrian Brodowicz (LKS Skołoszów) i Aleks Kopcio (Hetman Laszki). Skład uzupełnili juniorzy.

Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia gospodarzy, którzy już w 5. minucie trafili do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Mimo szybko straconego gola, jarosławianie prezentowali się na tle bardziej doświadczonych rywali obiecująco, lecz pod bramką przeciwnika brakowało im siły rażenia. W drugiej połowie sieniawianie wykorzystali błędy jarosławskiej młodzieży, pieczętując swoje zwycięstwo.

Kolejny sparing JKS rozegra w najbliższą sobotę, a jego przeciwnikiem będzie Tomasovia Tomaszów Lubelski. Mecz rozegrany zostanie w Tomaszowie o godzinie 11.00.