STRONA GŁÓWNA

25 maja 2022

Kolejny thriller z happy endem

W meczu 33. kolejki IV ligi JKS pokonał 3-2 Sokoła Kolbuszowa Dolna.

Jarosławianie, mimo mocnego początku i dwubramkowego prowadzenia, kolejny raz zafundowali swoich kibicom, którzy ze względu na nałożoną przez Wydział Dyscypliny karę tym razem mogli obejrzeć spotkanie wyłącznie za pośrednictwem transmisji, solidny thriller. Na szczęście - thriller z happy endem.

Czarno-niebiescy rozpoczęli pojedynek od zdecydowanych ataków i już po 20 minutach prowadzili 2-0. Autorem obu trafień był Igor Maliarenko. Najpierw, otrzymując przed polem karnym podanie od Bartłomieja Raby, uderzył z pozoru nieczysto, ale w taki sposób, że futbolówka przelobowała wysuniętego przed bramkę Krzysztofa Petrykowskiego. Kilka minut później tylko dopełnił formalności, po tym jak indywidualnym rajdem między kilkoma obrońcami popisał się Sebastian Pawlak.

Jeśli komuś wydawało się, że JKS nie pozwoli rywalom na przejęcie kontroli nad meczem, srodze się zawiódł. Wystarczył bowiem jeden stały fragment gry, by Sokół nie tylko złapał kontakt, ale i przejął inicjatywę. W 32. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Kamil Miśko, a w zamieszaniu piłka trafiła pod nogi Mateusza Prokopa, który wpakował piłkę do siatki.

Pierwsze minuty po przerwie pokazały, że kolbuszowianie nie zamierzają rezygnować z walki o choćby punkt. Groźnie na bramkę Maksyma Guridowa uderzali Krzysztof Szymański i Mateusz Prokop. Po drugiej stronie boiska z kilku metrów spudłował Grzegorz Baran.

W 56. minucie, gdy jarosławianie wykonywali rzut rożny, przyjezdni przeprowadzili błyskawiczną kontrę, którą pięknym strzałem wykończył Kamil Aab. Dla zawodnika Sokoła było to już siódme trafienie w ósmym meczu przeciwko jarosławskiej drużynie.

Gospodarzy remis nie satysfakcjonował, lecz długo nie potrafili oni wypracować sobie pozycji strzeleckich. Kolejny raz jokerem w talii Arkadiusza Barana okazał się jednak Aleks Kopcio. W 81. minucie skutecznie zamknął on akcję po dośrodkowaniu Sebastiana Pawlaka z narożnika boiska i płaskim strzałem zapewnił swojej drużynie zwycięstwo.