STRONA GŁÓWNA

21 maja 2022

Ciężka przeprawa w Trześni

Jarosławscy piłkarze mieli ciężką przeprawę w Trześni, gdzie pokonali zamykających ligową tabelę Czarnych 3-2.

Przystępując do meczu, JKS znał już rezultat Wiązownicy, która niespodziewanie przegrała w Pilźnie. Czarno-niebiescy mieli jednak także w pamięci wpadkę z października, kiedy to zremisowali z absolutnym autsajderem rozgrywek 0-0.

Tym razem mecz rozpoczął się po myśli jarosławian, którzy prowadzenie objęli po niespełna kwadransie gry. Piłkę dośrodkowaną przez Kamila Bałę jeden z obrońców wybił pod nogi Karola Ptasznika, a ten przymierzył celnie do bramki Rafała Rudolfa.

Skromne prowadzenie gości utrzymało się do 66. minuty. Do wyrównania doprowadził niespodziewanie Wojciech Soboń i nieprzyjemne wspomnienia z jesieni znów odżyły. Na szczęście odpowiedź podopiecznych trenera Arkadiusza Barana była błyskawiczna. W 69. minucie futbolówka dośrodkowana na pole karne przez Sebastiana Pawlaka trafiła w rękę stopera Czarnych, a podyktowaną jedenastkę wykorzystał Kamil Bała. Z kolei trzy minuty później rezultat strzałem do pustej bramki po dograniu Igora Maliarenki podwyższył Aleks Kopcio, który zaledwie chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

Czarni zdołali jeszcze zmniejszyć dystans po trafieniu Marka Wójciaka i do końca walczyli o wyrównanie. Trzy punkty pojechały jednak do Jarosławia, dzięki czemu JKS wciąż pozostaje w grze o awans.