STRONA GŁÓWNA

21 stycznia 2022

Wygrana z Wiązownicą w pierwszym sparingu

W pierwszym tegorocznym meczu sparingowym JKS pokonał 3:1 lidera podkarpackiej IV ligi.

Mecz dwóch czołowych drużyn szczebla wojewódzkiego, mimo przenikliwego wiatru i mrozu, mógł się podobać. Wynik otworzyli piłkarze z Wiązownicy, a konkretnie Arkadiusz Staszczak, którego strzał po rykoszecie od obrońcy zaskoczył testowanego w jarosławskim zespole bramkarza. Do wyrównania na kilka minut przed przerwą doprowadził Maciej Saramak, wykazując najwięcej przytomności w podbramkowym zamieszaniu.

Druga połowa należała do gospodarzy, którzy z kilku wypracowanych sytuacji wykorzystali dwie. Najpierw prowadzenie zapewnił jarosławianom Kamil Bała, a rezultat po dośrodkowaniu Pawła Hassa ustalił strzałem głową Aleks Kopcio. Ten ostatni zawodnik w końcówce nie wykorzystał jeszcze sytuacji sam na sam z bramkarzem, zaś bliski wpisania się na listę strzelców był także Albert Krzyczkowski, który w 78. minucie trafił w poprzeczkę.

W drużynie trenera Arkadiusza Barana zagrali nowo pozyskani Grzegorz Baran i Bartłomiej Raba, a także wspomniany testowany bramkarz. Zabrakło natomiast Karola Ptasznika, Radosława Sochy i Michała Stankiewicza (problemy zdrowotne) oraz Dominika Lisa, który rozgląda się za nowym klubem.