STRONA GŁÓWNA

28 listopada 2021

JKS wygrał wojewódzki Puchar Polski

JKS Jarosław wygrał rozgrywany w Tarnobrzegu turniej o wojewódzki Puchar Polski w futsalu.

Do sportowej rywalizacji w tarnobrzeskiej hali stanęło osiem zespołów (grano 2 x 12 minut). W ćwierćfinale jarosławianie pokonali rezerwę Heiro Rzeszów, z którą mierzyć się będą w tym sezonie także w III lidze. Choć to rywale pierwsi objęli prowadzenie, zasłużone zwycięstwo 4:2 odniósł JKS.

W półfinale przeciwnikiem czarno-niebieskich była firmowa drużyna Buty Jana Rzeszów. Również w tym spotkaniu pierwsi do siatki trafili rywale, którzy po bramkach Sebastiana Kłeczka i Michała Worosza prowadzili już 2:0. Tuż przed zmianą stron kontaktowego gola zdobył jednak Jakub Chrupcała, który w drugiej połowie wespół z Michelem Cárdenasem rozstrzygnął losy awansu do finału na korzyść naszej drużyny.

W decydującym pojedynku JKS zmierzył się z gospodarzem imprezy, Siarką Tarnobrzeg. Jarosławianie po raz trzeci rozpoczęli mecz od utraty bramki (już w pierwszej minucie grającego wyjątkowo między słupkami Maksymiliana Szakiela pokonał Leonard Zmarzlik), ale jeszcze w pierwszej połowie "odwrócili" rezultat po trafieniach Michela Cárdenasa i Aleksa Kopcio. Siarkowcy doprowadzili w drugiej odsłonie do wyrównania, ale chwilę później zwycięską bramkę zdobył Jarosław Aksamit.

Oprócz pucharu JKS otrzymał także nagrodę finansową w wysokości dwóch tysięcy złotych. Jarosławianie wystąpią także w Pucharze Polski na szczeblu centralnym.