STRONA GŁÓWNA

20 listopada 2021

Wygrana na koniec rundy

Na zakończenie rundy jesiennej JKS, po bramce Sebastiana Pawlaka, wygrał 1:0 z Sokołem Kamień.

Jarosławianie pożegnali się z publicznością skromnym, lecz bez dwóch zdań zasłużonym zwycięstwem. Mankamentem podopiecznych Arkadiusza Barana była tego dnia słaba skuteczność, która na szczęście nie poskutkowała utratą punktów.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się 23. minuta. Kamil Bała dograł wówczas do Sebastiana Pawlaka, a ten pięknym, mierzonym strzałem w górny róg bramki pokonał Macieja Siudaka.

Ocenę za dobry występ "Seby", który zdobył siódmego gola w sezonie, obniża jednak sytuacja z 65. minuty. Do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego wyskoczył wówczas Sebastian Sobolewski, którego sfaulował Maciej Siudak, trafiając jarosławskiego zawodnika w głowę. Do podyktowanego rzutu karnego podszedł właśnie Pawlak, ale trafił tylko w słupek.

W całej drugiej połowie kibice byli świadkami festiwalu nieskuteczności. W 68. minucie dobrą okazję mieli goście, ale strzał Macieja Ruraka zablokował jeden z obrońców. Chwilę później po przejęciu piłki przez Michela Cárdenasa sytuacji sam na sam nie wykorzystał Kamil Bała.

Szansę na pierwsze ligowe trafienie w karierze miał także Jarosław Aksamit. W 83. minucie jego strzał Siudak sparował jednak za linię końcówą, zaś w doliczonym czasie gry kolejne jego uderzenie trafiło w poprzeczkę. Przyjezdni mieli szczęście także po akcji innych rezerwowych: Aleksa Kopcia i Radosława Sochy, po której Sokoła uratował słupek.

Mówi się, że niewykorzystane okazje się mszczą. Na szczęście, tym razem tak nie było, choć w 88. minucie poważnie zakotłowało się pod bramką Arnolda Dudka. Żaden z graczy Sokoła nie zdołał jednak posłać piłki do siatki i punkty zostały w Jarosławiu.

JKS w dziewiątym domowym meczu odniósł szóste zwycięstwo. Ostatni w 2021 roku mecz kilku zawodników - w tym Karol Ptasznik - okupiło jednak urazami. Teraz przyjdzie czas na ich wyleczenie. Przerwa w rozgrywkach potrwa do 12 marca.