STRONA GŁÓWNA

16 października 2021

A miało być tak pięknie

W meczu 13. kolejki IV ligi JKS zremisował bezbramkowo z zamykającymi tabelę Czarnymi Trześń.

"A miało być tak pięknie" śpiewał niegdyś Kuba Sienkiewicz z zespołu Elektryczne Gitary. W konfrontacji z beniaminkiem, który do tej pory nie ugrał w IV lidze nawet punktu, jarosławianie liczyli na łatwe zwycięstwo. Po meczu żałowali jeszcze mocniej, gdy dowiedzieli się, że liderująca Wiązownica również się potknęła, remisując 2:2 z Legionem Pilzno.

Sobotnie spotkanie okazało się doskonałym sposobem, by zepsuć sobie nastroje zbudowane wcześniejszymi sukcesami. Boisko kolejny raz udowodniło, że do każdego rywala należy podejść z maksymalną koncentracją. W przeciwnym wypadku po końcowym gwizdku można jedynie pluć sobie w brodę.

Tej koncentracji ewidentnie brakowało. Jeszcze gdy w 15. minucie Paweł Hass trafił z dystansu w poprzeczkę, a kilka chwil później po rajdzie rozgrywającego setny mecz w JKS Kamila Bały tuż obok celu uderzał Sebastian Pawlak, wydawało się, że zdobycie przez gospodarzy bramki jest tylko kwestią czasu. Niestety, czas upływał, a miejscowi, mimo optycznej przewagi, nie potrafili w żaden sposób spuentować swoich starań.

W drugiej połowie dwukrotnie w wydawało się doskonałej sytuacji znalazł się Hass, lecz nie potrafił skierować piłki w światło bramki. Podobnie było z wieloma innymi próbami jarosławian, w których szeregach zadebiutował Michel Cárdenas. Kolumbijczyk ożywił nieco poczynania gospodarzy, zaprezentował niezły przegląd pola, lecz i to nie pomogło w odniesieniu zwycięstwa.

Goście, nastawieni na grę z kontry i szukanie okazji ze stałych fragmentów, mogli w końcówce pokusić się o jeszcze większą niespodziankę, lecz dobrym refleksem po główce Kacpra Łebka wykazał się Arnold Dudek. Mimo tego, Czarni cieszyli się z remisu jak ze zwycięstwa. Jarosławianom pozostało natomiast jak najszybciej wyciągnąć wnioski i spróbować zrehabilitować się w kolejnych spotkaniach.