STRONA GŁÓWNA

9 października 2021

Derby są nasze!

Najstarsze derby okręgu padły tym razem łupem jarosławian. JKS pokonał w Przemyślu Polonię 3:0.

Końcowy wynik może sugerować, że czarno-niebiescy zdominowali gospodarzy. Przed przerwą grali jednak dość chaotycznie, zaś w drugiej połowie byli już zdecydowanie dokładniejsi i bardziej konkretni pod bramką przeciwnika, co w zupełności wystaczyło do odniesienia efektownego zwycięstwa.

W porównaniu z przegranym meczem ze Stalą II Mielec trener Arkadiusz Baran zdecydował się na trzy zmiany. Do składu wrócił między innymi leczący do niedawna uraz Maciej Saramak. W bramce po raz pierwszy w spotkaniu ligowym wystąpił z kolei Arnold Dudek, który wcześniej dostawał szanse wyłącznie w Pucharze Polski. Swój występ może zaliczyć na plus - kilka szybkich wyjść do prostopadłych piłek, wygrany pojedynek z Jakubem Głuszko oraz obronione strzały z dystansu pomogły drużynie w zachowaniu czystego konta.

W ofensywie jarosławianie znów potwierdzili, że mają kim straszyć, choć kibice na gole musieli poczekać do drugiej połowy. W pierwszej najgroźniejszą sytuację JKS stworzył w 19. minucie, gdy Sebastian Pawlak najpierw odebrał piłkę Patrykowi Andreasikowi, a następnie wyłożył ją w pole karne do partnerów. Zarówno strzał Alberta Krzyczkowskiego, jak i poprawka Kamila Bały zostały jednak zablokowane przez obrońców.

W drugiej części spotkania przemyślanie nie mieli już tyle szczęścia. W 48. minucie po podaniu Pawlaka na strzał w "krótki" róg bramki Artura Kuźmy zdecydował się Paweł Hass i piłka po raz pierwszy zatrzepotała w siatce.

Zaskoczeni gospodarze próbowali się odgryźć, lecz Arnold Dudek odbił uderzenie Grigorija Zanki, a chwilę później wygrał wspomniany wyżej pojedynek z Jakubem Głuszko. W 67. minucie zapędy Polonistów ostatecznie ostudził Paweł Hass, który wykorzystał przepuszczone przez Pawlaka podanie Pawła Bartnika i uderzeniem po ziemi podwyższył rezultat.

Jarosławianie poszli za ciosem i wkrótce dobili rywali, uciszając jednocześnie przemyskich kibiców. Szarżującego Kamila Bałę sfaulował Krystian Solarz, a z rzutu karnego wynik ustalił Sebastian Pawlak.

Dla gości było to pierwsze zwycięstwo nad przemyską Polonią od sześciu spotkań. Ostatni raz czarno-niebiescy wygrali z popularną "Barcelonką" w sierpniu 2015 roku, jeszcze w rozgrywkach III ligi, kiedy to także na wyjeździe wygrali 3:0.