STRONA GŁÓWNA

16 lipca 2021

Lekcja od wicemistrza

Piłkarskie otwarcie stadionu im. Mieczysława Haspla zakończyło się przegraną JKS z juniorami Wisły Kraków 0:5.

Wicemistrzowie Polski juniorów, którzy do Jarosławia przyjechali z obozu przygotowawczego w Myślenicach, odnieśli zasłużone zwycięstwo, mając mecz pod całkowitą kontrolą. W jarosławskiej ekipie wystąpili nowi gracze: m.in. Paweł Hass (ostatnio Sokół Sieniawa), Jakub Chrupcała (juniorzy Cracovii), Hubert Makowski (Orzeł Piaski Wielkie) czy też trenujący z drużyną od początku tygodnia Sebastian Pawlak, Kamil Bała i Artur Bańka.

Po wyrównanym pierwszym kwadransie pierwszą groźniejszą sytuację wypracowali sobie (i ją wykorzystali) krakowianie. Prostopadłe podanie trafiło do Dominika Sargi, który wygrał pojedynek z Dominikiem Lisem. Kilka minut później podanie Sargi oraz nieporozumienie Lisa z Karolem Ptasznikiem wykorzystał Arkadiusz Ziarka.

Ta sama dwójka "wiślaków" dołożyła kolejne bramki w drugiej tercji (grano 3x30 minut). Najpierw Sarga zaskoczył jarosławskiego bramkarza strzałem z bliskiej odległości, a później Ziarko wykorzystał podanie wprowadzonego z ławki Karola Tokarczyka.

Ten ostatni zawodnik ustalił wynik na początku trzeciej części spotkania. Najpierw został sfaulowany na polu karnym, a następnie sam pokonał z jedenastego metra Makowskiego, który w końcówce trzykrotnie uchronił JKS od wyższej porażki.