STRONA GŁÓWNA

8 lipca 2021

"Wspólny cel"Podczas czwartkowej konferencji prasowej zarząd JKS Jarosław podpisał umowę o współpracy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

Podpisy pod porozumieniem o nazwie "Wspólny cel" złożyli: prezes JKS Gracjan Dziukiewicz, wiceprezes Michał Cebula, dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Kamil Dziukiewicz oraz doradca szkoły ds. sportowych Bogdan Zając.

Jak podkreślili działacze obu stron, umowa przyniesie korzyści obu podmiotom. JKS zyska cały szereg uzdolnionej piłkarsko młodzieży, która od nowego sezonu występować będzie w czarno-niebieskich barwach. SMS, który na mapie Jarosławia funkcjonuje od 2015 roku, skorzysta z marki cieszącego się bogatą historią i tradycją klubu.

- Nieoficjalnie działaliśmy razem już od jakiegoś czasu, ale chcieliśmy, aby ta współpraca stała się faktem, aby nasze drużyny grały pod wspólną nazwą - poinformował Kamil Dziukiewicz.W praktyce podpisanie umowy oznacza transfer wszystkich zawodników drużyn młodzieżowych SMS-u do JKS-u. W nowym sezonie połączone zespoły występować będą pod nazwą JKS SMS Jarosław.

- Umowa partnerska została stworzona po to, by z jednej strony pomóc w rozwoju najbardziej utalentowanej młodzieży, a z drugiej umożliwić klubowi budowanie fundamentów na ich bazie - przekazał Bogdan Zając, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Jarosławskim Klubie Sportowym. W swojej karierze dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, zadebiutował także w reprezentacji, w której był później drugim trenerem.

- Chcemy stać się kolejnym bardzo silnym ośrodkiem w województwie podkarpackim, tak aby powiat jarosławski i miasto Jarosław było dumne ze swojego klubu, byśmy mogli godnie reprezentować miasto i powiat na terenie na razie IV ligi podkarpackiej, a w przyszłości III ligi makroregionalnej - dodał wiceprezes Michał Cebula.

W nowym sezonie pod szyldem JKS SMS zagrają juniorzy starsi, dwa zespoły juniorów młodszych, trzy - trampkarzy starszych, dwa - trampkarzy młodszych oraz młodzicy.


© czarno-niebiescy.pl